Najwięcej przestępstw na Podkarpaciu jest w Rzeszowie. W tym powiecie jest ich najmniej

i

Autor: Ichigo121212/Pixabay.com Najwięcej przestępstw na Podkarpaciu jest w Rzeszowie. W tym powiecie jest ich najmniej

Gdzie jest najbezpieczniej?

Najwięcej przestępstw na Podkarpaciu jest w Rzeszowie. W tym powiecie jest ich najmniej

2022-10-11 9:51

Gdzie na Podkarpaciu jest najbezpieczniej? Jak wynika z danych GUS w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku najwięcej przestępstw odnotowano w Rzeszowie. Są też dobre wieści - w porównaniu z rokiem poprzednim w 11 powiatach Podkarpacia odnotowano spadek przestępstw. W którym powiecie jest ich najmniej?

Urząd Statystyczny w Rzeszowie przygotował zestawienie dotyczące bezpieczeństwa publicznego w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku. Z danych wynika, że w porównaniu z takim samym okresem w poprzednim roku w 11 powiatach odnotowano spadek przestępstw. Największy w Krośnie. 

W tym powiecie na Podkarpaciu przestępstw jest najmniej

W których miejscach na Podkarpaciu jest najbezpieczniej? Z danych wynika, że najmniej przestępstw w czasie od stycznia do czerwca odnotowano w powiecie bieszczadzkim (92), natomiast najwięcej w Rzeszowie (2413).

Ogółem, jak podaje GUS, kryminalnych przestępstw na Podkarpaciu było w tym czasie 7025, natomiast gospodarczych 4738, a drogowych 1412.

Wskaźnik wykrywalności sprawców przestępstw na Podkarpaciu

GUS podsumował też dane dotycząc wykrywalności sprawców przestępstw na Podkarpaciu za okres od stycznia do czerwca 2022.

Najniższy wskaźnik wykrywalności sprawców przestępstw w tym czasie odnotowano w powiecie sanockim (60,8) a najwyższy w powiecie leskim (90,4). W porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego w większości powiatów nastąpiło pogorszenie wskaźnika wykrywalności. Z danych  GUS wynika, że najwyższy spadek odnotowano w Krośnie o 32,4 p.proc., natomiast największy wzrost wskaźnika wystąpił w powiecie lubaczowskim o 5,6 p.proc.

Ostrzał rakietowy Ukrainy
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?