Zamknięcie przejazdu na ul. Langiewicza w Rzeszowie. Sprawdź, jak będą kursować autobusy MPK

i

Autor: Materiały prasowe/ Archiwum UM Rzeszów

Strajk pracowników MPK

Związkowcy zapowiadają strajk MPK w Rzeszowie. Padła data

2022-10-06 14:33

Pracownicy MPK w Rzeszowie będą protestować. Z informacji przekazanych przez przewodniczącą Wolnego Związku Zawodowego Pracowników wynika, że nie doszło do porozumienia podczas spotkania z prezydentem miasta. W związku z tym złożono oficjalne pismo do prezesa z datą strajku.

Dziś (czwartek, 6 października 2022) odbyło się spotkanie związkowców rzeszowskiego MPK z prezydentem Konradem Fijołkiem. Związki zawodowe domagają się podwyżki pensji dla każdego pracownika o 500 zł netto. Do porozumienia jednak nie doszło. O szczegółach spotkania informowała Ela Jakubowicz, przewodnicząca Wolnego Związku Zawodowego Pracowników w rozmowie z reporterem Radia ESKA.

- Nie doszliśmy do porozumienia, spotkanie trwało dwie godziny. My optowaliśmy przy swojej propozycji, czyli 500 zł do podstawy. Pan prezydent nie był w stanie nam nic zaproponować - powiedziała przewodnicząca.

W związku z tym złożono oficjalne pismo do prezesa  z datą strajku: 14 października.

- To będzie strajk dobrowolny: kto będzie chciał strajkować, ten będzie strajkował, kto będzie chciał wyjechać, ten wyjedzie. Nie zamierzamy zamykać szlabanu, ani nikogo zamykać - informuje Ela Jakubowicz.

Strajk ma być jednodniowy. W piśmie padła jednak kolejna data wyznaczona na 17 października. Jak zapowiada przewodnicząca Wolnego Związku Zawodowego Pracowników, jeśli dojdzie do porozumienia po pierwszym strajku (14 października), wtedy 17 października strajku nie będzie. Chyba, że nie przyniesie on efektu, strajk zostanie ponowiony: "Jak trzeba będzie, to do skutku".

Jak on go nie zauważył? Kierowca opla doprowadził do poważnego wypadku
Sonda
Czy w Rzeszowie czujesz się bezpiecznie?