Podkarpackie. Egzaminy na prawo jazdy odwoływane! Strajk egzaminatorów WORD

i

Autor: freestocks-photos/Pixabay.com Podkarpackie. Egzaminy na prawo jazdy odwoływane! Strajk egzaminatorów WORD

Strajk egzaminatorów

Podkarpackie. Egzaminy na prawo jazdy odwoływane! Strajk egzaminatorów WORD

2022-08-08 12:29

Egzaminy na prawo jazdy są na Podkarpaciu odwoływane. Powodem jest nieobecność egzaminatorów WORD. W trzech na cztery WORD-y zaplanowane praktyczne egzaminy na prawo jazdy w większości się nie odbywają. Jedynie w Przemyślu egzaminy odbywają się bez problemów.

Od poniedziałku (8.08.2022) egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, w trzech spośród czterech WORD-ów na Podkarpaciu: Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu egzaminatorzy mają zwolnienia lekarskie lub wzięli urlopy na żądanie.

WORD w Krośnie. Do pracy nie przyszło 20 egzaminatorów

Najtrudniejsza sytuacja jest w WORD w Krośnie. Jak poinformował w poniedziałek PAP dyr. tego ośrodka Ryszard Siepietowski, do pracy nie przyszło 20 egzaminatorów. W związku z tym odwoływane są egzaminy zarówno praktyczne, jak i teoretyczne, o czym WORD informuje kandydatów na kierowców. Prosi ich też, żeby byli w kontakcie z ośrodkiem, w celu ustalenia nowego terminu.

Protest Egzaminatorów WORD w Rzeszowie i Tarnobrzegu 

Z kolei w Rzeszowie i Tarnobrzegu egzaminy teoretyczne odbywają się na razie zgodnie z planem, natomiast praktyczne przeprowadzane są w poniedziałek w miarę możliwości, a pozostałe są odwoływane i przekładane na inny termin.

Kierownik Działu Egzaminowania w WORD w Rzeszowie Mirosław Marczak powiedział PAP, że z 18 egzaminatorów, tylko 6 przyszło do pracy. Z pozostałych część skorzystało ze zwolnień lekarskich lub urlopów na żądanie, a część jest na zaplanowanych urlopach.

Zobacz też: Trzeźwy weekend na Podkarpaciu. 43 kierowców wsiadło za kółko po alkoholu

Podobna sytuacja jest w Tarnobrzegu.

- Spośród 14 egzaminatorów, którzy mieli dziś egzaminować, do pracy przyszło trzech– przekazał Polskiej Agencji Prasowej dyrektor tarnobrzeskiego WORD Kamil Kalinka. Dodał, że pozostali zgłaszają zwolnienia lekarskie.

Przemyśl. Tu egzaminy na prawo jazdy odbywają się normalnie

Jedynie w Przemyślu – jak zapewnił PAP dyr. tamtejszego WORD Maciej Kamiński - egzaminy odbywają się zgodnie z planem i bez zakłóceń.

Pchli targ w Rzeszowie
Sonda
Czy popierasz protest pracowników WORD?