Trzeźwy weekend na Podkarpaciu. 43 kierowców wsiadło za kółko po alkoholu

i

Autor: podkarpacka policja Trzeźwy weekend na Podkarpaciu. 43 kierowców wsiadło za kółko po alkoholu

Trzeźwy weekend na Podkarpaciu. 43 kierowców wsiadło za kółko po alkoholu

2022-08-08 9:41

Podkarpaccy policjanci podsumowali wakacyjną akcję "Trzeźwy weekend", którą prowadzili na drogach naszego województwa. Mundurowi skontrolowali ponad 14 tys. kierujących. Okazało się, że 43 z nich kierowało pomimo wypitego alkoholu.

Podczas weekendu w sobotę i niedzielę (6-7.08.2022) podkarpaccy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy weekend”.

- Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa - podają policjanci.

Zobacz też: Rzeszów: pchli targ w FOSIE. Pierwsza edycja letniego BAZZARU przyciągnęła rzeszowian [WIDEO, GALERIA]

Podsumowano akcję. W sumie sprawdzono stan trzeźwości 14 219 kierujących. Okazało się, że 43 z nich zdecydowało się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 21 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 22 za przestępstwo.

- Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze - apelują policjanci.

Zobacz też: Miasto Rzeszów wśród liderów niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy

Pchli targ w Rzeszowie
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE