Ostry atak zimy. Paraliż na drogach i ogromne utrudnienia. Śnieżyce nadciągną do Polski?!

i

Autor: Admiral_Lebioda/cc0/Pixabay.com Europejska część Rosji przygotowuje się na atak zimy. Prognozy pogody wskazują, że w tym roku wcześniej niż zwykle dotrze ona również do Polski

Bezlitosne prognozy

Nawet ćwierć metra śniegu i przerwy w dostawie prądu. We wrześniu nadchodzą śnieżyce, jakich od dawna nie widziano

2022-09-14 13:43

Zima 2022 nadciąga! Już za niecały tydzień pierwsze we wrześniu tak intensywne opady śniegu i spadek temperatur. Zgodnie z prognozami pogody, w europejskiej części Rosji może spaść nawet ćwierć metra śniegu, więc służby zawczasu przestrzegają przed paraliżem komunikacyjnym i przerwami w dostawach prądu. Zima może nadejść wyjątkowo wcześnie nie tylko w Rosji, ale również w innych europejskich krajach, w tym w Polsce. Poznajcie szczegóły długoterminowej prognozy pogody.

Śnieg, mróz i paraliż komunikacyjny. Zima 2022 nadciąga już we wrześniu

Czy zima dotrze w tym roku do Polski wcześniej niż w poprzednich latach? Jak informuje TwojaPogoda.pl, jej zapowiedzią mogą być prognozy pogody dla europejskiej części Rosji. Już w przyszłym tygodniu, 19-25 września 2022, północno-zachodnią część kraju może przykryć ćwierć metra warstwy śniegu. Służby publiczne już teraz ostrzegają mieszkańców przed paraliżem drogowym i przerwami w dostawach prądu, a biały puch ma się ponadto pojawić w centralnej i wschodniej Rosji. Z biegiem dni dojdzie również do znacznego spadku temperatury, której średnia dobowa będzie oscylować wokół zera.

Długoterminowa prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg w Polsce?

Tak wczesne pojawienie się zimy w Rosji może oznaczać, że szybciej, niż się spodziewano, dotrze ona również do innych europejskich krajów, w tym Polski. Może o tym świadczyć fakt, że pierwszy śnieg pojawił się m.in. w Tatrach.

Czytaj też: Fatalna prognoza długoterminowa dla Polski. Burze i silne przymrozki są tuż za rogiem

Czy czeka nas powtórka z zimy stulecia? Te dni przeszły do historii - zobaczcie zdjęcia w naszej galerii poniżej

Piorun zabił 17-letniego Maćka z Łodzi. „Czy tak naprawdę był potrzebny już teraz tam na górze?”