Nie zdążył jeszcze zdobyć prawa jazdy, a już przekroczył prędkość

i

Autor: podkarpacka policja Nie zdążył jeszcze zdobyć prawa jazdy, a już przekroczył prędkość

Pirat drogowy

Nie zdążył jeszcze zdobyć prawa jazdy, a już przekroczył prędkość

2023-02-28 8:54

20-latek w terenie zabudowanym jechał audi 95 km/h! Zatrzymali go policjanci z krośnieńskiej drogówki, a w trakcie kontroli okazało się, że młody mężczyzna nie posiada jeszcze prawa jazdy! 20-latek twierdził, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy.

W niedzielę (26 lutego 2023) około godz.18.30 policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy mierzyli prędkość kierowcom na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego audi, który jadąc 95 km/h, przekroczył prędkość dopuszczalną w terenie zabudowanym. Za kierownicą pojazdu siedział 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Jak się okazało... nie zdążył jeszcze zdobyć prawa jazdy.

- Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20-latek tłumaczył, że aktualnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy, jednak jeszcze go nie ukończył i nie przystąpił do egzaminu państwowego - przekazuje KMP Krosno.

Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, policjanci skierują sprawę 20-latka do sądu. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Pierwsze urodziny Stefanka
Sonda
Czy dostałaś/eś kiedykolwiek mandat za przekroczenie prędkości?