Niezwykle trudna operacja psiaka w Przemyślu. Tomograf uratował Dianę [GALERIA]

2020-08-06 23:19 Beata Olejarka

Weterynarze z Lecznicy Ada łapali sie za głowy, gdy przyszła do nich Diana ze swoją właścicielką. U młodego szczeniaka najpierw zdiagnozowano przepuklinę przeponową - jelita, żołądek, wątroba i śledziona znajdowały się w klatce piersiowej! Życie młodziutkiego szczeniaczka było poważnie zagrożone. dzień operacji mógł być ostatnim w dniu psinki.

 - Wada rozwojowa lub nieszczęśliwy wypadek. Bez operacji brak szans na przeżycie. Kolejne badania, echo serca, oraz holter pozwoliły zakwalifikować do odpowiedniego znieczulenia. Kropką nad „i” diagnostyki okazał się tomograf komputerowy -podsumowali weterynarze z  Lecznicy Ada w Przemyślu.

Z taką diagnozą dzień operacji mógł być ostatnim w życiu Diany. Operacja wiązała się z ogromnym ryzykiem. Jednak weterynarze podjęli je.  Podczas zabiegu musiał być wyłączony na chwile oddech pieska, bez asysty anestezjologicznej rzecz niewykonalna. Na szczęście  wszystko się udało! Diana cała i zdrowa już hasa ze swoją właścicielką Pauliną. Taki właścicielką czworonoga to skarb. Droga, która przeszła Pani Diany i sam szczeniak wielu by zniechęciła. Często nawet najbardziej kochający pan nie decyduje się na takie kroki  czasem warto, bo zostaje  z nami najwierniejszy przyjaciel.

 

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

We Wrocławskim zoo urodziły się dwa małe GNU Białobrode

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.