Odnotowano 40 przypadków zakłócenia ciszy wyborczej na Podkarpaciu, w tym zniszczenie dokumentów

2018-10-21 20:26
Odnotowano 40 przypadków zakłócenia ciszy wyborczej na Podkarpaciu, w tym zniszczenie dokumentów
Autor: Marzena Mazurek-Herjan Odnotowano 40 przypadków zakłócenia ciszy wyborczej na Podkarpaciu, w tym zniszczenie dokumentów

To dane z godziny 16 od początku trwania ciszy. O ile większość jest kwalifikowana jako wykroczenie, o tyle trafiło się i przestępstwo. Sprawdź szczegóły.

Jak mówi nam Dominika Kopeć z Zespołu Prasowego Podkarpackiej Policji, większość przypadków zakłócenia ciszy wyborczej w naszym regionie dotyczyła zawieszania lub niszczenia banerów wyborczych. To traktowane jest jako wykroczenie.

Jeden z wyborców w lokalu przy ulicy Herbowej w Rzeszowie popełnił przestępstwo - zniszczył dokumenty wyborcze. Taki czyn jest zagrożony surową karą, bo do 3 lat więzienia.

Zdarzały się też przypadku naruszenia kodeksu wyborczego przez umieszczanie treści wyborczej w internecie. 

Więcej o ciszy wyborczej pisaliśmy TUTAJ: Cisza wyborcza: Za jej złamanie grozi nawet milion złotych kary! Czy obowiązuje także na Facebooku?

Lokale wyborcze są czynne do godziny 21. W Birczy z powodu chwilowego braku prądu rozważano przedłużenie tego czasu, ostatecznie jednak i tu głosowanie zakończy się w takim samym czasie, jak w całym kraju. 

O tym, jak poprawnie oddać głos informowaliśmy TUTAJ: Wybory samorządowe 2018: Jak oddać ważny głos? Jak sprawdzić, gdzie głosować?

ZOBACZ TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE