Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Dane z sanepidu

2020-07-03 16:38 Agnieszka Przystaś
koronawirus
Autor: fernandozhiminaicela /CC0/pixabay.com

Koronawirus Podkarpackie. Jak wygląda sytuacja w regionie? Gdzie są ogniska koronawirusa na Podkarpaciu? Zobacz aktualne dane z sanepidu. Sprawdź najświeższe informacje.

Według danych z 3 lipca na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 16 osób, 1838 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 150 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 90 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 694 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 403 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 51 zgonów.

Koronawirus Podkarpacie. Dane z 3 lipca 2020:

Ogniska koronawirusa w Jarosławiu:

  • W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 10 wyników dodatnich (6 osób personelu i 4 osoby z kontaktu).
  • Ognisko w miejscowości Piwoda - potwierdzono wynik dodatni u 40 osób. Początkowo ognisko rodzinne a kolejne wyniki dodatnie to osoby z kontaktu.
  • W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu ogółem potwierdzono wyniki dodatnie u 112 osób (45 pacjentów, 11 osób personelu i 56 osób z kontaktu.
  • W ramach prowadzonego dochodzenia w dniach 1-2 lipca potwierdzono 9 dodatnich wyników u pracowników Zakładów Mięsnych w Jarosławiu (7 pracowników i 2 osoby z kontaktu).


W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 21 osób, odnotowano 12 zgonów, a 455 osób objęto kwarantanną.

Więcej: 9 pracowników Zakładów Mięsnych w Jarosławiu z koronawirusem!

Plaga karaluchów na Ursynowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ogniska koronawirusa w Przemyślu:

  • W ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza u 30 osób potwierdzono wynik dodatni  (9 pracowników i 21 osób z kontaktu). Od dnia 25 czerwca nie odnotowano wyników pozytywnych, 7 osób wyzdrowiało.
  • W dniach od 30 czerwca do 2 lipca potwierdzono 5 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu. Wstępne ustalono, że źródłem zakażenia może być styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny). W budynku została przeprowadzona dwukrotna dezynfekcja, a do pracy skierowany został inny zespół pracowników.

Ogniska koronawirusa w Rzeszowie:

W ognisku w KSW nr 1 u 31 osób potwierdzono wynik dodatni (w tym u 3 osób duchownych, 8 osób personelu medycznego, 6 pacjentów i 14 osób z kontaktu) .Od dnia 24 czerwca nie odnotowano wyników dodatnich.
Liczbowo - 31 osób z wynikiem dodatnim, jeden zgon, a 11 osób wyzdrowiało.

Jak podaje sanepid wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji. Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.