Opady śniegu PARALIŻUJĄ drogi. DRAMAT na drogach Podkarpacia [ZDJĘCIA INTERNAUTÓW]

2021-01-25 15:15 ap
Opady śniegu PARALIŻUJĄ drogi. DRAMAT na drogach Podkarpacia. Warunki są trudne
Autor: KPP Łańcut Wola Mała - autobus na oblodzonej drodze zjechał na pobocze i uderzył w barierki.

Trudne warunki na drogach Podkarpacia. Intensywne opady śniegu sprawiły, że kierowcy nie mają łatwo na drogach. Według synoptyków w poniedziałek 25.01 może padać nawet do godz. 20.00. Jak wygląda sytuacja na drogach w województwie podkarpackim?

Opady śniegu paraliżują drogi na Podkarpaciu

Aktualizacja, godz. 15:15. Strażacy interweniowali prawie 180 razy

- Prawie 180 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do interwencji związanych z intensywnymi opadami śniegu. Nasze działania polegają głównie na usuwaniu połamanych konarów drzew z jezdni, chodników i ulic. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Strażacy są wzywani także do pomocy służbom energetycznym przy połamanych słupach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach: krośnieńskim, strzyżowskim, leskim i sanockim. - mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

Aktualizacja, godz. 13:00. Utrudnienia na autostradzie A4

Jak informuje GDDKiA: Utrudnienie na A4 odcinek Korczowa – Rzeszów pomiędzy w. Przemyśl a w. Jarosław Wschód (woj. podkarpackie) km 638+200. Samochód ciężarowy uderzył w bariery, brak osób rannych. Zablokowany został lewy pas jezdni w kierunku Rzeszowa. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 2,5 godz.

Aktualizacja, godz. 12:40. Wypadek w Krośnie

Utrudnienie na dk 28 odcinek Jasło – Miejsce Piastowe w m. Krosno (woj. podkarpackie) km 233+900. Dachowanie samochodu osobowego. 2 osoby zostały ranne. Jezdnia w kierunku Miejsca Piastowego została zablokowana. Utrudnienie potrwa około 1 godz.

Aktualizacja, godz. 11:40. Śnieżny armagedon na drogach Rzeszowa

Otrzymaliśmy zdjęcia od internauty z wielu rzeszowskich ulic. Takiego widoku dawno nie było! Wszystko jest białe, a warunki bardzo trudne. Otrzymaliśmy zdjęcia od internauty z ulic:Hetmańskiej, Powstańców Warszawy, Podkarpackiej, Lisa-Kuli, Podwisłocze, Kopisto, Rejtana, Paderewskiego, Armii Krajowej, Lwowskiej, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Warszawskiej, Ofiar Katynia, Wyzwolenia.

Chcesz zobaczyć galerię zdjęć? Kliknij zdjęcie poniżej:

Aktualizacja, godz. 10.30. Bardzo trudne warunki na drogach pow. strzyżowskiego

Jak podają policjanci z KPP Strzyżów na wszystkich głównych drogach powiatu wystąpiły utrudnienia. O godz. 6.20, na drodze wojewódzkiej nr 988 w Dobrzechowie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem. Dwie osoby – kierowca i jeden z pasażerów busa, zostały przewiezione do szpitala. Jak wstępnie ustalili policjanci, ciągnik siodłowy z naczepą najechał na tył busa. Obydwa auta jechały w kierunku Strzyżowa. Kierowcy byli trzeźwi.   Obecnie w miejscu zderzenia ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 11.  Od rana w powiecie strzyżowskim utrudnienia były również na drodze krajowej nr 19 w Połomi, na drodze wojewódzkiej 986 w Szufnarowej oraz nieprzejezdna była droga wojewódzka nr 988 w Gliniku Charzewskim. 

Zderzenie busa z tirem w Dobrzechowie
Autor: Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie Zderzenie busa z tirem w Dobrzechowie

Aktualizacja, godz. 10.00 Paraliż dróg na Podkarpaciu. Zdjęcia Internautów

Internauci z całego Podkarpacia przesyłają nam zdjęcia zaśnieżonych dróg. Poniżej opublikowaliśmy galerię zdjęć, którą  aktualizujemy o nowe zdjęcia od Czytelników. Jak wygląda sytuacja na drogach Podkarpacia? Jest biało! I to jeszcze jak, zobaczcie sami:

Aby przejść do galerii zdjęć kliknij zdjęcie poniżej:

Utrudniony dojazd do przejścia granicznego w Barwinku

W poniedziałek 25.01 tuż przed godz. 8.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o tym, że Służby Słowackie otworzyły przejście graniczne, natomiast z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych dojazd drogą krajową nr 19 do przejścia granicznego Barwinek jest mocno utrudniony.

Opady śniegu paraliżują drogi na Podkarpaciu

Kolizja na autostradzie A4. Utrudnienia

W poniedziałek 25.02.21 rano na autostradzie A4 doszło do kolizji. Tir uderzył w bariery na pasie rozdziału. Utrudnienia na drodze mogą potrwać nawet przez kilka godzin. Zobacz szczegóły.

Trudne warunki na drogach pow. łańcuckiego. Policjanci ostrzegają

Tuż po godz. 7 w miejscowości Wola Mała na drodze wojewódzkiej nr 877 autobus na oblodzonej drodze zjechał na pobocze i uderzył w barierki. Aby uwolnić kierującego i dwóch pasażerów z zablokowanego pojazdu strażacy musieli wybić szybę. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak informują policjanci, niestety utrudnienia występują na wszystkich drogach w powiecie łańcuckim.

Utrudnienia na drogach w pow. jasielskim

Na drogach w powiecie jasielskim panują trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska, nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Policjanci z KPP Jasło informują o utrudnieniach:

  • na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło - Nowy Żmigród,
  • utrudnienia na ulicy 17 Stycznia w Jaśle, samochód ciężarowy blokuje jeden pas ruchu,
  • utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Łysa Góra. Samochód ciężarowy blokuje jeden pas ruchu. Ruch pojazdów odbywa się wahadłowo.

Ostrzeżenie IMGW-PIB dla Podkarpacia

Wydano ostrzeżenie 2 stopnia, a dla powiatów jasielskiego, krośnieńskiego, Krosna, sanockiego, leskiego bieszczadzkiego ostrzeżenie 3 stopnia! Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek 25.01.21. Ostrzeżenie IMGW-PIB przed intensywnymi opadami śniegu do godz. 20.00.