Parada Balonowa miłość_POKÓJ_jedność przejdzie przez Rzeszów.  Sprawdź trasę

i

Autor: karosieben/pixabay.com Parada Balonowa "miłość_POKÓJ_jedność" przejdzie przez Rzeszów. Sprawdź trasę

Parada Balonowa "miłość_POKÓJ_jedność" przejdzie przez Rzeszów. Sprawdź trasę

2022-03-05 5:30

W sobotę (5 marca) przez Rzeszów przejdzie Parada Balonowa "miłość_POKÓJ_jedność". Organizatorzy apelują, by wziąć ze sobą białe balony lub białe papierowe serca. Uczestnicy chcą pokazać, co jest w życiu ważne, a także dać nadzieję. Szczegóły poniżej.

W Rzeszowie miała odbyć się Parada Balonowa "kolorujemy_ POLSKĘ", jednak w związku z wojną na Ukrainie, nazwa została zmieniona na "miłość_POKÓJ_jedność". Parada przejdzie przez Rzeszów w sobotę, 5 marca. Start o godz. 14.00. Trasa parady: PODPROMIE- SZOPENA- PIŁSUDSKIEGO-LISA KULI- PODPROMIE.

Jakie atrakcje przewidziano?

  • radiowozy policyjne (Komenda Miejska Policji w Rzeszowie)
  • Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów
  • wozy militarne (Fundacji Stalowa Historia),
  • wóz strażacki (OSP-Rzeszów-Pogwizdów-Nowy)
  • karetka (Cognito Resusce),
  • szkolny amerykański autobus (Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Kraina Uśmiechu").

W wydarzeniu uczestniczyć będzie też ekipa Psiego Patrolu, a parada zakończy się krótkim występem artystycznym uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Kraina Uśmiechu" w Rzeszowie.

Zobacz też: Uchodźcy w Medyce. Pani Lesia zapewnia: "Jeśli będzie trzeba, pojadę się bić na Ukrainę za wolność moich wnuków"

Jak zaznaczają organizatorzy, celem parady jest przypomnienie o najważniejszych wartościach naszego życia, a także danie nadziei na to, że wspólnie jesteśmy w stanie pokonać każdą przeszkodę.

- PRZYJDŹ z białym balonem lub białym papierowym sercem. RAZEM pokażmy co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu! - apelują.

Rzeszów. W samo południe rozbrzmiał hymn Ukrainy
Sonda
Czy pomogłaś/eś w jakikolwiek sposób Ukraińcom?