Dziewczynkę gwałcił brat i koledzy. Bronili ich mieszkańcy Malawy, jest wyrok [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-08-05 11:50
OSKARZENI Z MALAWY
Autor: Beata Olejarka

Według sądu pięciu oskarżonych mężczyzn z Malawy zgotowało (dzisiaj już piętnastoletniej) dziewczynce, piekło na ziemi. Przez kilka lat współżyli z nią, dotykali miejsc intymnych, zmuszali do innych czynności seksualnych. Sąd nie miał wątpliwości co do win wszystkich oskarżonych, jednak najsurowszą karę dostał przyrodni brat pokrzywdzonej. Gdy wybuchła afera z dziewczynką, wieś stanęła w obronie pedofilów.

24 lipca 2020 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał winę wszystkich pięciu oskarżonych z Malawy.

 - Mężczyznom zarzucono, iż na przestrzeni kilku lat, wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych z małoletnią poniżej lat 15. Za taki czyn grozi nawet 12 lat więzienia – mówił Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Wieś broniła szajki pedofilów, teraz usłyszeli wyroki

Oskarżeni od początku nie przyznawali się do winy. Szczegóły tej bulwersującej sprawy nie zostały podane do wiadomości publicznej. Proces, który trwał rok od początku był utajniony.

– Potwierdzam, że zapadł wyrok w sprawie wykorzystywania seksualnego małoletniej przez pięciu mężczyzn w wieku od 41 do 67 lat. Mariusz N. został on skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Trzej mężczyźni - Franciszek D., Andrzej M. i Franciszek K. zostali skazani na kary 8 lat więzienia, a jeden, Grzegorz D., na 9 lat pozbawienia wolności. Skazani muszą zapłacić również łącznie 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla dziewczynki, oraz nałożony został na nich zakaz zbliżania się do ofiary. Dla Mariusza N. na 15 lat, na pozostałych po 10 lat -  poinformował Tomasz Mucha, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Rzeszowie

Obrońcy oskarżonych wnieśli już o uzasadnienie wyroku co oznacza, że będą się od niego odwoływać. Pokrzywdzone dziecko w tym roku będzie miało 15 lat. Jej gehenna miała się rozpocząć, gdy była zaledwie dziesięciolatką. Jednak mieszkańcy Malawy nie wierzyli w winę swoich kolegów. Przychodzili do sądu i krzyczeli, że na ławie oskarżonych siedzą niewinni ludzie. Mieszkańcy Malawy wysyłali listy do różnych instytucji i organizowali spotkania dla mediów, by przekonać opinię publiczną o niewinności swoich sąsiadów. Niektórzy zapewniali, że oskarżeni zostawali sami z ich dziećmi i zajmowali się nimi bez żadnych zastrzeżeń. Trzech z pięciu oskarżonych pozostaje w areszcie, dwóch ciągle jest na wolności.   

Jak podaje portal "o2"- Dwóch z nich oskarżonych było poza gwałtami i molestowaniem również o utrwalanie treści pornograficznych z udziałem dziewczynki.

Zobacz też: Razem z kolegami GWAŁCIŁ siostrę. PIEKŁO dziewczynki trwało latami. HORROR pod Rzeszowem

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE