Pierwszy lek na COVID dostępny w Rzeszowie! Molnupiravir dotarł do CM Medyk. Kto może go otrzymać?

2022-02-01 7:59
Pierwszy lek na COVID dostępny w Rzeszowie! Molnupiravir dotarł do CM Medyk. Kto może go otrzymać?
Autor: jarmoluk /pixabay.com Pierwszy lek na COVID dostępny w Rzeszowie! Molnupiravir dotarł do CM Medyk. Kto może go otrzymać?

Pierwszy lek na COVID o nazwie Molnupiravir jest dostępny w Rzeszowie, a konkretnie w CM Medyk. Tabletka ma za zadanie powstrzymać namnażanie się koronawirusa i tym samym obniżyć prawdopodobieństwo hospitalizacji i śmierci z powodu COVID-19. Szczegóły poniżej.

Dlaczego warto się zaszczepić na COVID19?

Molnupiravir. Pierwszy lek na COVID

Molnupiravir (Lagevrio) to lek opracowany na Emory University do leczenia grypy w 2018 roku. Jednak okazało się, że lek wchodzi w reakcję z enzymem COVID-19, dzięki czemu może powstrzymać namnażanie się koronawirusa a także obniżyć prawdopodobieństwo hospitalizacji i śmierci z powodu COVID-19. Centrum Medyczne Medyk poinformowało w swoich mediach społecznościowych, że posiada Molnupiravir.

Molnupiravir. Kto może otrzymać lek?

Jak informuje CM Medyk, Molnupiravir może otrzymać osoba dorosła z rozpoznanym COVID-19 , u której wystąpiły objawy COVID-19 w ciągu ostatnich 5 dni i należy do grupy ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19. Do takiej grupy należą m.in. pacjenci onkologiczni, osoby powyżej 65. roku życia, osoby z niewydolnością serca, mające chorobę niedokrwienną serca, cukrzycę, czy przewlekłą chorobę nerek.

  Kurację lekiem należy rozpocząć jak najszybciej po rozpoznaniu koronawirusa. Lek może wydać lekarz rodzinny lub inne podmioty lecznicze nadzorujące leczenie pacjentów z grup ciężkiego przebiegu (pacjenci hemato- i onkologiczni, po przeszczepach).

  Zobacz też: Nisko. Dominika rodziła ponad 36 godzin. Zmarła dwa dni później. Rodzina wini szpital

  Sonda
  Czy chorowałeś na Covid-19?
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE