Pierwszy w Rzeszowie otworzył swój lokal, zginął w tragicznym wypadku zostawiając żonę i córeczkę [GALERIA]

2021-02-17 22:18 Beata Olejarka

10 lutego w Brzózie Królewskiej miał miejsce tragiczny wypadek w którym zginął właściciel rzeszowskiego lokalu Piwnica Pub- Dominik G. Młody mężczyzna był jedynym żywicielem rodziny. Mocno i odważnie zabiegał, by otworzyć swój lokal mimo rządowych zakazów. Niestety poniósł tragiczną śmierć. Zostawił żonę i ośmiomiesięczną córeczkę.

O tragicznym wypadku, w którym śmierć poniósł Dominik G. poinformował na swoim Facebooku, Tomasz Buczek, członek Konfederacji-Dominik (...)  właściciel Pub Piwnica w Rzeszowie- jeden z pierwszych restauratorów który dołączył na Podkarpaciu do akcji #Otwieramy- w zeszłą środę zginął w wypadku samochodowym pod Leżajskiem. Dzisiaj odbył się jego pogrzeb. Jeszcze w tamtym tygodniu w poniedziałek był w biurze poselskim Konfederacji na spotkaniu, gdzie zachęcał innych kolegów ze swojej branży aby także otworzyli swoje biznesy. Zapamiętam go jako osobę odważną i zdeterminowaną do realizacji swoich założeń. Śp. Dominik pozostawił na tym świecie żonę i dziecko. Pomóżmy wspólnymi siłami utrzymać im restaurację którą była ich rodzinnym marzeniem- czytamy.

Wstrząsający wypadek w Brzózie Królewskiej. Nie żyje Kuba i Kacper

Piwnica Pub, której właścicielem był tragicznie zmarły ojciec i mąż została otwarta jako pierwszy lokal w Rzeszowie, mimo panującej pandemii i rządowym zakazom. Jacek Ćwiąkała członek Konfederacji założył internetową zrzutkę dla rodziny Dominika. W opisie napisał: "Dominik (...) rozpoczął odważną walkę o byt swojej rodziny i jako pierwszy w Rzeszowie otworzył swój lokal pomimo bezprawnych zakazów rządu. Po 2 tygodniach działania pizzeria zaczęła powoli wychodzić z długów. Gdy wszystko zaczęło się układać, nagle doszło do ogromnej tragedii. 10 lutego 2021 Dominik zginął w wypadku samochodowym, zostawiając żonę i ośmiomiesięczną córeczkę. Dominik prowadząc swój lokal był jedynym żywicielem rodziny. Obecnie nie wiadomo co będzie dalej z pizzerią. A żona i córeczka pozostają bez środków do życia. Pomóżmy rodzinie Dominika, który stał się twarzą i bohaterem akcji #otwieraMy i #PodkarpackieVeto."

Link do zbiórki znajduje się w tym miejscu: Dla rodziny śp. Dominika Grabasa

Leżajska Policja przekazała informacje o tragicznym wypadku w którym zginęły 2 osoby- 10 lutego ok. godz. 16, policjanci z Leżajska otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Brzózie Królewskiej, na drodze wojewódzkiej nr 875. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą, jadąc w kierunku Sokołowa, w trakcie wyprzedzania innych pojazdów, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka dodgem. 40-latek kierujący mazdą jechał sam, natomiast dodgem podróżowały dwie osoby - 57-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego i 30-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który był pasażerem.W wyniku zderzenia się pojazdów na miejscu zginęły dwie osoby, kierowca mazdy i pasażer dodga. Do szpitala trafił kierujący dodgem. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności procesowe, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku- czytamy w komunikacie.

Masz podobny temat? Napisz od autora tekstu: podkarpacie@se.pl