Pijani kierowcy, wypadki, ofiara śmiertelna... Znamy drogowy bilans "Listopadowego weekendu"

2019-11-12 16:00 BL
W Bliznem kierowca osobówki śmiertelnie potrącił 81-letniego księdza
Autor: KPP Brzozów W Bliznem kierowca osobówki śmiertelnie potrącił 81-letniego księdza

Za nami długi listopadowy weekend, w czasie którego wzmożone kontrole na drogach prowadzili policjanci. Wszystko po to, aby minimalizować ryzyko niebezpiecznych wydarzeń, które zagrażają zdrowiu i życiu uczestników ruchu.

Cztery dni wzmożonych kontroli, zwiększona ilość funkcjonariuszy policyjnej drogówki, setki skontrolowanych kierowców, pouczenia i mandaty. Wszystko po to, aby w czasie listopadowego długiego weekendu po podkarpackich drogach jeździło się bezpieczniej i sprawniej.

Niestety jak to bywa na ruchliwych drogach, nie obyło się bez groźnych wydarzeń powodowanych często brawurą i brakiem ostrożności. Do największego dramatu doszło w piątkowe popołudnie w Bliznem w powiecie brzozowskim. Tam 34-letni mężczyzna jadąc samochodem potrącił 81-letniego przechodnia, który poruszał się po przejściu dla pieszych. Niestety, mimo wysiłku lekarzy jego życia nie udało się uratować, zmarł dzień po wypadku. Okazało się, że ofiarą tego wypadku jest miejscowy ksiądz, były proboszcz tamtejszej parafii.

Od 8 do 11 listopada na terenie naszego województwa policja pracowała przy 18 wypadkach. Rannych zostało w nich łącznie 19 osób, ponadto jak już wspomnieliśmy, jedna osoba poniosła śmierć.

Znów nie zabrakło uczestników ruchu kompletnie pozbawionych wyobraźni, którzy po spożyciu alkoholu wsiedli za kierownicę. Policjanci zatrzymali łącznie aż 42 nietrzeźwych kierowców.