Pociągi wróciły w Bieszczady. Po 12 latach przerwy

i

Autor: UMWP Pociągi wróciły w Bieszczady. Po 12 latach przerwy

Pociągi wróciły w Bieszczady. Po 12 latach przerwy

2022-06-28 7:42

Po 12 latach przerwy wróciło połączenie kolejowe Sanok – Ustrzyki Dolne. To malownicza trasa, które może być gratką dla turystów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady. Dodatkowo, można będzie udać się też pociągiem na Słowację. Szczegóły poniżej.

Od 25 czerwca wróciły pociągi w Bieszczadach, a podczas inauguracji pojawili się poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, wicemarszałek Piotr Pilch, starosta bieszczadzki Marek Andruch, starosta sanocki Stanisław Chęć oraz wielu innych samorządowców i lokalnych mieszkańców.

- Wznowienie linii 108 relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok jest dedykowane przede wszystkim turystom. Już sam przejazd tak malowniczą trasą może być atrakcją. Wspólnie z zarządcą infrastruktury kolejowej PKP PLK Zarząd Województwa Podkarpackiego wypracował koncepcję wznowienia ruchu pociągów na nieczynnym dotąd odcinku linii kolejowej 108, tj. Ustrzyki Dolne – Uherce Mineralne – powiedział wicemarszałek Pilch.

Zobacz też: Łopuszka Wielka. Cała wieś płacze po tym, jak policja zamknęła młodych bimbrowników "To był bimberek prima sort!" [WIDEO, GALERIA]

W maju zarząd województwa podjął decyzję o uruchomieniu w ramach obowiązującego rozkładu jazdy pociągów dodatkowych dwóch par połączeń kursujących w weekendy wakacyjne w relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok. Kursy mają się odbywać do 28 sierpnia i zapewnić w Sanoku skomunikowanie z wakacyjnymi pociągami transgranicznymi do i z Medzilaborec na Słowacji.

Rozkład jazdy pociągów Sanok – Ustrzyki Dolne

  • Sanok 06:18 – Ustrzyki Dolne 07:22
  • Ustrzyki Dolne 07:32 – Sanok 08:36 – skomunikowanie w Sanoku z poc. 30995 do Medzilaborec. (Odjazd pociągu do Medzilaborec o godz. 08:41)
  • Sanok 19:32 – Ustrzyki Dolne 20:35 - skomunikowanie w Sanoku z poc. 30992
  • z Medzilaborec. (Przyjazd poc. z Medzilaborec do Sanoka o godz.19:26),
  • Ustrzyki Dolne 20:43 – Sanok 21:47.
Łąki kwietne w Rzeszowie
Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE