Pod naporem śniegu runął dach hali magazynowej w Rzeszowie. Jest decyzja nadzoru budowlanego!

2021-01-28 10:12

W poniedziałek runął dach hali magazynowej przy ul. Broniewskiego w Rzeszowie. To dawna hala Tesco, w której obecnie magazynowane były części motocyklowe. Jest decyzja nadzoru budowlanego, hala ma zostać rozebrana.

Runął dach hali magazynowej w Rzeszowie pod naporem śniegu

Do zdarzenia doszło po godz. 18.00 w poniedziałek 25.01.2021, o czym informowaliśmy na łamach "Super Expressu" tutaj. Runął dach w dawnej hali Tesco przy ul. Broniewskiego w Rzeszowie, w której obecnie były składowane części motocyklowe. Hala przykryta była plandeką. Pod naporem ciężkiego śniegu dach runął. Na szczęście w tym czasie nikt nie przebywał w hali, nikt nie został ranny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, na miejscu pracowali też policjanci. O sprawie został poinformowany również  nadzór budowlany. Podjęto już decyzję - hala do rozbiórki.

Czytaj też: W Rzeszowie RUNĄŁ dach hali magazynowej byłego Tesco! Wszystko przez ciężki ŚNIEG [NOWE FAKTY]

Hala przy ul. Broniewskiego w Rzeszowie do rozbiórki

Hala o wielkości 900 m kw. ma zostać rozebrana. To decyzja nadzoru budowlanego. Wydano również nakaz natychmiastowego zabezpieczenia hali do czasu rozbiórki.

- Został wydany nakaz zabezpieczenia terenu z trybem natychmiastowych. Ma on zostać ogrodzony oraz odpowiednio oznakowany tabliczkami o zakazie wejścia – informuje w rozmowie z "Super Expressem" Krystyna Janicka, szefowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie.

W Rzeszowie RUNĄŁ dach hali magazynowej. Wszystko przez ciężki ŚNIEG