Pod ciężarem śniegu zawalił się dach hali Tesco! Na miejscu służby ratunkowe

2021-01-25 21:31 bw
Zawalony dach hali w Rzeszowie
Autor: Darek Delmanowicz/PAP Zawalony dach hali w Rzeszowie

W Rzeszowie przy ul. Broniewskiego zawalił się dach! Ze wstępnych informacji wynika, że chodzi o halę dawnego sklepu Tesco. Na miejscu są już służby ratunkowe, które w gruzowiskach szukają ewentualnych rannych. Nie wiadomo, czy ktoś był wewnątrz, gdy doszło do zawalenia.

Aktualizacja: Nowe informacje: Pod naporem śniegu runął dach hali magazynowej w Rzeszowie. Jest decyzja nadzoru budowlanego!

Aktualizacja: Zobacz też: W Rzeszowie RUNĄŁ dach hali magazynowej byłego Tesco! Wszystko przez ciężki ŚNIEG [NOWE FAKTY]

Aktualizacja, godz. 21:30. "Obiekt zostanie prawdopodobnie wyłączony z użytku"

Okazuje się, że w miejscu dawnego budynku Tesco znajduje się teraz magazyn należący do sklepu motocyklowego. St. kpt. Kinga Styrczula, rzecznik KM PSP w Rzeszowie, w rozmowie z portalem rzeszow-news.pl przekazała, że w magazynie znajdowały się części motoryzacyjne. - Konstrukcja aluminiowa dachu wpadła do środka, ok. 900 m kw. – dodaje. Niewykluczone, że obiekt będzie na jakiś czas wyłączony z użytkowania. 

Aktualizacja, godz. 19:35. Policja w rozmowie z "SE" opisuje zdarzenie

W rozmowie z "Super Expressem" przedstawiciele zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie opisują, co dokładnie stało się w miejscu zdarzenia. - Policjanci o godz. 18:20 otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Broniewskiego w wyniku intensywnych opadów śniegu doszło do zerwania plandeki na aluminiowej konstrukcji. Na szczęście nikt nie został ranny, to już wiemy. Na miejscu są strażacy i policjanci - podkreślono. 

Dramatyczna akcja w Rzeszowie. Pod naporem śniegu zawalił się dach budynku

Jak podaje portal Rzeszow112.pl, pod ciężarem mokrego śniegu zawalił się dach hali dawnego sklepu Tesco przy ul. Broniewskiego w Rzeszowie. - Jak mówią świadkowie, dach zawalił się do środka hali. Na miejscu jest policja i straż pożarna - podaje serwis. Służby ratunkowe są już na miejscu, szukają ewentualnych rannych. Nie wiadomo, czy ktoś był wewnątrz budynku, gdy doszło do zawalenia. Trwa akcja poszukiwawcza. 

W Rzeszowie RUNĄŁ dach hali magazynowej. Wszystko przez ciężki ŚNIEG