Podkarpacie. Bliscy pożegnali tragicznie zmarłego bohaterskiego tatę Anielki [ZDJĘCIA]

i

Autor: Beata Olejarka

Podkarpacie. Bliscy pożegnali tragicznie zmarłego bohaterskiego tatę Anielki [ZDJĘCIA]

2020-02-27 19:56

W czwartek w Manasterzu (woj. podkarpackie) rodzinnej miejscowości partnerki Artura F. (+31 l.) bliscy pożegnali tragicznie zmarłego ojca, który zginął ratując z płomieni swoją dwuletnią córeczkę Anielkę. W tym czasie mama dziewczynki była na porodówce oczekując cesarki.

Mieszkańcy malutkiego Leżachowa ciągle są wstrząśnięci tą tragedią! Artur F. popołudniu odwiózł partnerkę Ewę F. (27 l.) do szpitala, gdzie miała zaplanowaną cesarkę. Sam został z dwuletnią córeczką w domu. Wieczorem wybuchł w nim pożar, trawiąc budynek. Dwuletnia dziewczynka z ciężkimi poparzeniami trafiła do szpitala, zaś ojciec zginął. Nigdy nie zobaczy swojego syna, który przyszedł na świat dzień po tragedii. Niestety stan Anielki (2 l.) jest bardzo poważny. Ona też jeszcze nie zobaczyła swojego braciszka.

Jest w szpitalu w Łęcznej. Ma 80% poparzonego ciałka i utrzymywana jest w śpiączce farmakologicznej.

Ewa F. i Artur F. poznali się w Holandii. On pochodził z Radomska (woj. łódzkie) ona z Manasterza (woj. podkarpackie). Pokochali się i zostali parą i zamieszkali na Podkarpaciu. Potem urodziła się Anielka. W ubiegłym roku w walentynki w jednej z jarosławskich restauracji  Artur oświadczył się Ewie. Planowali ślub, ale nie w najbliższym czasie. Priorytetem było wyprowadzenie się od rodziców i stanięcie na własnych nogach. Potem ona dowiedziała się, że jest w drugiej ciąży. Wtedy już mieszkali w wynajmowanym domu w Leżachowie. To tam doszło do tragedii, która na zawsze zmieniła życie młodej mamy i dwójki dzieci.

W czwartek, 27 lutego rodzina i przyjaciele pożegnali tragicznie zmarłego Artura F., który spoczął na cmentarzu w Manasterzu. Tragicznie zmarłego mężczyznę w ostatnią ziemską drogę odprowadziła partnerka Ewa F. rodzina, oraz przyjaciele.

Ciągle trwa zbiórka dla mamy i jej dwójki dzieci. Jedna na portalu zrzutka.pl, gdzie zbierana są pieniądze na leczenie Anielki, druga w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieniawie.

 - Jesteśmy w stałym kontakcie z rodziną Ewy. Obecnie najbardziej potrzeba artykułów higienicznych, np. pieluch, chusteczek nawilżanych, art. do pielęgnacji, odżywek itp., środków czystości, np. proszków do prania, a także ręczników czy zabawek - informują strażacy z OSP Leżachów.

Artykuły dla mamy i dwójki dzieci z Leżachowa można przynosić do siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieniawie, ul. Rynek 1 w terminie 24 lutego 2020 – 10 marca 2020 r. Wszelkie zapytania w sprawie zbiórki prosimy kierować do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieniawie, tel. 16 622 73 01 wew. 42.

Ojciec zginął ratując córeczkę