Podkarpackie. Alerty przed wichurą do 90 km/h, śniegiem i zamieciami! Czeka nas pogodowy armagedon? [17.01.022]

2022-01-17 10:53

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu i zawiejami / zamieciami śnieżnymi! Alerty obowiązują w poniedziałek, 17 stycznia 2022. Szczegóły poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega mieszkańców Podkarpacia. Wydano aż trzy alerty! Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje w całym regionie. To alert pierwszego stopnia w trzystopniowej skali.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Wiatr zachodni, po południu skręcający na północno-zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią przed południem – czytamy w komunikacie.

W dodatku w południowej części województwa podkarpackiego obowiązuje alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz alert drugiegi stopnia przed zawiejami I zamieciami śnieżnymi.

Zobacz też: Alert RCB przed silnym wiatrem nawet 110 km/h! Mieszkańcy całego kraju dostali SMS-y

- Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm – ostrzegają synoptycy.

Ostrzeżenie o zawiejach i zamieciach śnieżnych może zostać przedłużone! Aktualnie obowiązuje do godz. 19.00 w poniedziałek.

- Prognozowane są miejscami zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego-zachodu – podaje IMGW.

Potężna burza śnieżna dotarła do stolicy. Żywioł sieje spustoszenie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?