Podkarpacie przykryte śniegiem, jedni się cieszą inni denerwują

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS

Sytuacja na drogach

Podkarpackie. Czy drogi są przejezdne? Komunikat GDDKiA [12 grudnia 2022]

2022-12-12 7:22

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w poniedziałkowy poranek (12 grudnia 2022) wydała komunikat, z którego wynika, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Wymienia jednak m.in. województwo podkarpackie jako teren, gdzie warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność.

W poniedziałkowy poranek (12 grudnia 2022) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wydała komunikat, z którego wynika, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 2416 pojazdów do zimowego utrzymania.

GDDKiA wymienia m.in. wschodnią część województwa podkarpackiego jako teren, na którym panują trudne warunki pogodowe, błoto pośniegowe wpływa na przejezdność dróg. Gdy panują trudne warunki na drodze, należy wykazać się szczególną ostrożnością.

- W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Droga hamowania istotnie się wydłuża, łatwo o poślizg i utratę panowania nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Nie zapominajmy o odśnieżeniu samochodu. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej - apelują podkarpaccy policjanci.

Również piesi powinni wykazać się rozwagą.

- Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Ostrożność muszą też wykazywać piesi, bowiem w przypadku nagłego wejścia na jezdnię, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować - zaznaczają policjanci.

OGROMNA śnieżyca nad Warszawą. Czeka nas paraliż komunikacyjny?
Sonda
Lubicie jeździć na sankach?