Podkarpackie: LICZBA ZASZCZEPIONYCH rośnie z dnia na dzień! Szczepienia na COVID-19

2021-01-21 14:32 PAP mta
Podkarpackie: LICZBA ZASZCZEPIONYCH rośnie z dnia na dzień! Szczepienia na COVID-19
Autor: Pixabay/ckstockphoto

Liczba osób zaszczepionych na koronawirusa na Podkarpaciu i w całej Polsce rośnie z dnia na dzień. Akcja szczepień przeciwko COVID-19 nabiera tempa – mimo przejściowych opóźnień z dostawą szczepionek. Ile osób przyjęło już preparat? Jakie grupy mogą zapisywać się na szczepienia?

Na Podkarpaciu do tej pory przeciw COVID-19 zaszczepiono 24 035 osób, w tym 1137 otrzymało drugą dawkę. W ciągu ostatniej doby szczepionkę przyjęło 2322 pracowników służby zdrowia oraz pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Liczba zaszczepionych rośnie z dnia na dzień!

Jak wynika z opublikowanych w czwartek danych resortu zdrowia, w Rzeszowie programem szczepień objęto już blisko osiem tysięcy osób, w Przemyślu przeszło półtora, a w Krośnie, Tarnobrzegu czy powiecie lubaczowskim – po ponad tysiącu osób.

Zobacz też: Koronawirus: 7152 nowe zakażenia i 419 zgonów. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu?

Rzeszowskie Centrum Medyczne „Medyk” do końca stycznia, przez siedem dni w tygodniu, wykonuje szczepienia lekarzy, pielęgniarek oraz osób pracujących w ochronie zdrowia. W czwartek zaszczepionych ma tam zostać ponad 100 chętnych. Placówka prowadzi także rejestrację na kolejne szczepienia.

Super Raport 21.01 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Kamil Bortniczuk - poseł Porozumienia)

Z kolei jak powiedziała PAP Joanna Mendoń, dyrektor domu opieki w Zarzeczu koło Rzeszowa, do szczepienia w czwartek zgłosiło się tam 24 pensjonariuszy placówki. W regionie szczepienia przeciw COVID-19 trwają także w innych DPS-ach. W województwie podkarpackim do programu szczepień zgłosiły się ponad trzy tysiące osób przebywających w tych ośrodkach.

Zobacz też: Stalowa Wola: Nastoletni OSZUST udawał policjanta. ZŁODZIEJ w miesiąc „zarobił” 30 tys.!

W czwartek sanepid poinformował o kolejnych 216 przypadkach zakażeń na Podkarpaciu; kwarantanną objętych jest 5725 osób. Zmarło 15 chorych na COVID-19, wszyscy mieli choroby współistniejące.

Od minionego piątku na szczepienia mogą się rejestrować seniorzy, którzy ukończyli 80. rok życia. Od jutra taką możliwość zyskają osoby po siedemdziesiątce. Młodsi mogą zgłosić chęć szczepienia, które będzie dostępne dla nich w przyszłości.

Źródło: PAP.