Podkarpackie. Podawał się za agenta ubezpieczeniowego. Zostałeś oszukany? Szuka cię policja

2021-07-28 7:56

Policjanci szukają osób pokrzywdzonych przez mężczyznę, który podając się za agenta ubezpieczeniowego, m. in. Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego na Życie Ergo Hestia S.A., wyłudzał od ludzi gotówkę. Miał wyłudzać pieniądze na umowy o ubezpieczenie, polisy, lokaty.

Pokrzywdzonych osób poszukują policjanci z Brzozowa. Wojciech Cz. miał działać aż 10 lat! Od kwietnia 2011 roku do marca 2021 roku na terenie różnych miejscowości województwa podkarpackiego. Mężczyzna sporządzał fikcyjne dokumenty, takie jak: wnioski o zawarcie umowy ubezpieczenia na życie, polisy z lokowaniem składki w fundusze inwestycyjne, lokaty krótkoterminowe i długoterminowe, w tym „Bezpieczny Parasol”, „Mikołajkowa”, „Promocja”, umowy ubezpieczenia „OVB Ergo Invest”, umowy oprocentowanego depozytu pieniężnego zabezpieczonego wekslem In blanco -wyłudzał od pokrzywdzonych gotówkę i wprowadził ich w błąd co do przeznaczenia środków pieniężnych - informuje policja.  Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krośnie. W toku śledztwa ustalono, że pokrzywdzonych działaniem podejrzanego Wojciecha Cz. może być więcej, niż tych, którzy dotąd zgłosili się do postępowania, dlatego prokuratura apeluje o zgłaszanie się.

Czytaj też: Pożar pensjonatu w Bieszczadach. Ponad 50 strażaków walczy z ogniem

- W związku z powyższym Prokuratura Okręgowa w Krośnie zwraca się do wszystkich osób, które wpłaciły pieniądze Wojciechowi Cz., będąc przekonanymi, że zawierają wskazane wyżej umowy – o zgłoszenie się w tej sprawie – w terminie do dnia 30 września 2021 roku – do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie pod numerem telefonu 47 82 91 338, 47 82 91 310 z powołaniem się na numer sprawy: PO I Ds. 45.2021 i RSD – 162/21 lub do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, tel. 13 43 718 00.

Sprzątamy miasto z wraków. "Super Express" na tropie porzuconych aut
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE