Podkarpackie. Przez wichury 4 tys. odbiorców zostało bez prądu!

i

Autor: ollis_picture /Pixabay.com Podkarpackie. Przez wichury 4 tys. odbiorców zostało bez prądu!

Podkarpackie. Przez wichury 4 tys. odbiorców zostało bez prądu!

2022-02-17 10:03

Silny wiatr szaleje na Podkarpaciu. W naszym regionie w związku z wichurami w czwartek (17.02.2022) rano 4 tys. odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej. W ciągu kilkunastu ostatnich godzin strażacy zanotowali 15 interwencji.

W związku z silnym wiatrem, sporo osób na Podkarpaciu zostało bez prądu. Jak poinformował Polską Agencję Prasową Łukasz Boczar z rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja, "w regionie dostaw energii elektrycznej pozbawionych jest 4 tys. odbiorców".

- Awarie dotyczą 150 stacji transformatorowych oraz siedmiu odcinków linii średniego napięcia – dodał Boczar.

Zaznaczył, że najwięcej awarii zanotowano w powiatach: bieszczadzkim, leskim i sanockim oraz w okolicach Krosna i Mielca. "Trwa lokalizacja i usuwanie uszkodzeń" – dodał Boczar.

Z kolei strażacy wyjeżdżali do 15 interwencji.

- Zdecydowana większość z nich polegała na usuwaniu połamanych drzew i gałęzi z jezdni, chodników oraz posesji – przekazał rzecznik podkarpackiej PSP Marcin Betleja

Alert IMGW przed silnym wiatrem

Wczoraj informowaliśmy o alertach IMGW, które obowiązują w całym województwie podkarpackim. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali pomarańczowy alert czyli ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa podkarpackiego w czwartek, 17 lutego 2022. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem nawet do 115 km/h!

W całej Polsce obowiązują alerty IMGW przed wichurami. Zachodnia część kraju objęta jest ostrzeżeniem trzeciego stopnia. SMS z alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) został wysłany do mieszkańców całej Polski.

Śledź naszą relację z Polski na żywo: Wichury w Polsce 17.02.2022. Niszczycielka siła żywiołu. Orkan Dudley straszy nieprawdopodobnymi liczbami [RADAR WIATRU]

Wiadukt trasy Łazienkowskiej zniknął z powierzchni Ziemi. Została sterta gruzu i żelastwa
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?