Podkarpackie: ŻOŁNIERZE Wojsk Obrony Terytorialnej pojawili się na ulicach MIAST [ZDJĘCIA]

2019-11-17 20:36 BL
Podkarpaccy Terytorialsi ćwiczyli w miastach
Autor: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej Podkarpaccy "Terytorialsi" ćwiczyli w miastach

W ostatnich dniach w kilku podkarpackich miastach, w tym w Rzeszowie, mogliśmy zaobserwować wielu żołnierzy w pełnym umundurowaniu. Ich obecność była związana ze szkoleniem w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej.

W czasie weekendu, który na Podkarpaciu obfitował w wyjątkowo ładną pogodę i nie najniższe temperatury, jak na tą porę roku, odbyło się szkolenie "Terytorialsów". Intensywne ćwiczenia żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej trwały dwa dni i odbyły się w miejscowościach, w których rozmieszczone są bataliony lekkiej piechoty.

W ramach szkolenia w pięciu powiatach do działań zaangażowało się blisko 1,5 tysiąca żołnierzy WOT. Jak informuje dowództwo jednostki, część szkoleń była realizowana w stałych rejonach odpowiedzialności, dlatego też "Terytorialsi" w umundurowaniu byli widoczni na ulicach swoich miejscowości, w tym w Rzeszowie.

Warto dodać, że równolegle ze szkoleniem trwał zaciąg do służby wojskowej. W sobotę 93 żołnierzy, w tym 23 kobiety, zasiliło szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Powołania do WOT w naszym województwie wciąż trwają. Ostatnie w tym roku wcielenie zaplanowano na 7 grudnia.