Podtopienia na Podkarpaciu: RCB ostrzega! Alerty dla mieszkańców

2021-08-05 11:59
Podtopienia na Podkarpaciu: RCB ostrzega! Alerty dla mieszkańców
Autor: Hermann/Pixabay.com Podtopienia na Podkarpaciu: RCB ostrzega! Alerty dla mieszkańców / zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy Podkarpacia otrzymali dziś (czwartek, 5.08) alerty RCB z ostrzeżeniem przed ulewnymi deszczami i burzami. RCB radzi przygotować się na najgorsze - tzn. podtopienia. Szczegóły poniżej.

Nie mamy dobrych wieści, jeśli chodzi o pogodę na Podkarpaciu w czwartek. Jak wcześniej normowaliśmy, IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przed ulewnym deszczem i burzami dla Podkarpacia. "Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadu miejscami od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie grad." - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Mieszkańcy Podkarpacia otrzymują dziś również alerty RCB, które mówią o ewentualnych podtopieniach. Należy przygotować się na najgorsze i nie bagatelizować prognoz. Publikujemy treść alertu RCB, który otrzymują dziś mieszkańcy regionu: "Uwaga! Po południu, w nocy i jutro rano (5/6.08) ulewny deszcz i burze. Możliwe wezbrania rzek. Przygotuj się na ew. podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe". Alert IMGW obowiązuje od godz. 15.00 w czwartek, 5 sierpnia do godz. 10.00 w piątek, 6 sierpnia.

Zobacz też: Niesamowite zdjęcia wału szkwałowego nad Nowym Sączem. Zapiera dech

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE