Pogoda na dziś, 5 sierpnia: Burze, grad i jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej?

2021-08-05 7:06
Pogoda na: 5.08.2021: Burze, grad i jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej?
Autor: Pixabay.com Pogoda na: 5.08.2021: Burze, grad i jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej?

Pogoda na dziś (5.08.2021) dla Polski niestety nie jest taka, jakiej byśmy oczekiwali. Eksperci IMGW mówią o burzach, miejscami może spaść grad, a w dodatku miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegółowa prognoza pogody dla Polski na czwartek na se.pl poniżej.

Pogoda dla Polski na dziś 5.08.2021: Burze, grad i jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 5 sierpnia?

Pogoda na dziś (5.08.2021) nie zachwyca. Lepiej nie wychodzić z domu bez parasola. Według synoptyków z IMGW czwartek będzie pochmurny, będzie padał deszcz, a miejscami mogą wystąpić burze: "Na południu i w centrum, okresami opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Miejscami także burze, najsilniejsze na południowym wschodzie i tam lokalnie grad. Na pozostałym obszarze kraju opady przelotne. Prognozowana suma opadów do 25 mm na południu." - informują eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burze i deszcz to nie wszystko, czego powinniśmy się spodziewać w czwartek: "Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, ale na południowym wschodzie do 80 km/h. Wysoko w Tatrach wiatr w porywach początkowo do 70 km/h." - podaje IMGW.

Prognoza pogody dla Polski. Temperatura 5.08.2021

Jaka będzie temperatura w czwartek, 5 sierpnia? Nie spodziewajcie się upałów, czwartek będzie chłodny - tak przynajmniej wynika z prognoz IMGW dla Polski. "Temperatura maksymalna przeważnie od 18°C do 23°C, cieplej na południowym wschodzie około 25°C."

Prognoza pogody dla Polski 5-6 sierpnia. Noc z czwartku na piątek

Jaka będzie noc z czwartku na piątek? Synoptycy IMGW mówią zachmurzeniu i opadach deszczu. Niestety, możliwe będą też burze: "Na południu i wschodzie opady okresami o silnym natężeniu. Na południowym wschodzie kraju możliwe burze. Bez opadów gdzieniegdzie na północy. Prognozowana suma opadów do 60 mm na południowym wschodzie. Temperatura minimalna od 13°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków północnych, tylko na południowym wschodzie z kierunków południowych. Podczas burz porywy do 70 km/h." - czytamy w oficjalnym komunikacie IMGW.

Zobacz też: Niesamowite zdjęcia wału szkwałowego nad Nowym Sączem. Zapiera dech:

Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE