Niesamowite zdjęcia wału szkwałowego nad Nowym Sączem. Zapiera dech

2021-08-03 15:40
Niesamowite zdjęcia wału szkwałowego nad Nowym Sączem. Zapiera dech
Autor: Lucjan Kos Budowa wału szkwałowego trwała ok 15 -20 min

Te zdjęcia robią wrażenie! Pan Lucjan Kos uchwycił wał szkwałowy nad Nowym Sączem. Jak sam stwierdza wał był przerażająco piękny. Zdecydowanie udało się to uchwycić na zdjęciach, które z jednej strony są piękne, a z drugiej wyglądają niepokojąco.

Zdjęcia zostały zrobione w poniedziałek, 2.08.2021. Jak informuje pan Lucjan Kos w rozmowie z nami, budowa wału trwała około 15 -20 min. Kiedy wał osiągnął spektakularny wygląd i wielkość, nagle ruszył i zaczął przemieszczać się na wschód. Zdjęcia wykonano z miejscowości Kunów w gm. Chełmiec (województwo małopolskie). Wał szkwałowy to sygnał nadciągającej burzy. Na szczęście jednak, okazał się niegroźny dla mieszkańców Nowego Sącza: "można powiedzieć i oprzeć się przysłowiu z wielkiej chmury mały deszcz" - mówi pan Lucjan. Fotografie robią jednak piorunujące wrażenie! Czym konkretnie jest wał szkwałowy? Jak tłumaczą Polscy Łowcy Burz w mediach społecznościowych, "to gęsty, poziomy wał z mniej lub bardziej obszarpanymi krawędziami, znajdujący się w dolnej, czołowej części chmury Cumulonimbus lub rzadziej Cumulus. Najczęściej przybiera kształt groźnego, ciemnego łuku. Jego obecność na czele burzy nie może być bagatelizowana, gdyż często jest zapowiedzią wystąpienia silnych porywów wiatru".

Zobacz też: Zabójstwo pod Tarnowem. Psychiatrzy przebadali sprawców

Zobaczcie zdjęcia pana Lucjana, gwarantujemy, że zapierają dech w piersiach! Aby przejść do galerii zdjęć, kliknij w zdjęcie poniżej:

Ruda Emilka będzie walczyć o sprawność tylnych łap w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu