Pogoda na weekend: 31.07-1.08. Burze i grad nie odpuszają! Za oknami będzie się działo

2021-07-30 18:05

Pogoda na weekend (31.07-1.08) dla Polski niestety nie przynosi dobrych wieści. Przez Polskę przejdą burze i deszcze, lokalnie może spaść grad. Gdzie będzie najgorzej? Szczegółowa prognoza pogody dla Polski na piątek na se.pl poniżej.

Pogoda na weekend: 31.07-1.08. Burze i grad nie odpuszczają! Za oknami będzie się działo

Jaka będzie pogoda w weekend, 31 lipca - 1 sierpnia?

Pogoda na weekend (31.07-1.08) dla Polski nie daje zbyt wielu nadziei na piękny weekend. Zarówno w sobotę (31.07), jak i w niedzielę (1.08) pzrez Polskę przejdą burze. Będzie też pochmurno. - Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm, ale gdzieniegdzie na południowym wschodzie do 50 mm. -czytamy w prognozie IMGW na sobotę. W niedzielę sytuacja zapowiada się dość podobnie. - Na południu, wschodzie i wybrzeżu burze, lokalnie z gradem. Na południowym zachodzie opady deszczu o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów na południu i południowym wschodzie do 30 mm, lokalnie do 40 mm. - informuje IMGW na swoim oficjalnym serwisie.

Prognoza pogody dla Polski. Temperatura 31.07-1.08.

Jaka będzie temperatura w sobotę i niedzielę?

W sobotę i niedzielę ciepło, a nawet upalnie. Termometry w sobotę mogą wskazać nawet 31°C. - Temperatura maksymalna od 23°C do 28°C, tylko na południowym wschodzie od 29°C do 31°C; w rejonach podgórskich Karpat około 22°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 70 km/h oraz w Karpatach do 60 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.- informuje IMGW. W niedzielę podobnie, choć minimalnie chłodniej. - Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 21°C do 26°C; chłodniej w opadach na Śląsku Dolnym i Opolskim i lokalnie na wybrzeżu od 17°C do 20°C oraz cieplej na południowym wschodzie od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. - podaje IMGW.

Zobacz też: Polskie rekordy ciepła. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle. Kliknij tutaj lub w zdjęcie, a przejdziesz do rekordów pogodowych:

Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE