Wileki smutek

Pogrzeb Damiana z Przemyśla. Morze łez i kwiatów na pogrzebie [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

Cała Polska jest poruszona śmiercią młodego wolontariusza. Damian Soból z Przemyśla stracił życie izraelskim w ataku rakietowym w Strefie Gazy jadąc z konwojem humanitarnym. W sobotę (20 kwietnia) rozpoczęły się uroczystości żałobne. Na cmentarzu zgromadziły się tłumy żałobników. Zapraszamy do relacji na żywo z tego poruszającego wydarzenia.

Pogrzeb Damiana z Przemyśla. Wolontariusz zginął niosąc pomoc z Strefie Gazy [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

Damian Soból oddał życie niosąc pomoc potrzebującym. Zawsze był tam, gdzie cywilom działą się krzywda. Wolontariusz organizacji World Central Kitchen zginął w nocy z 1 na 2 kwietnia razem z sześcioma innymi osobami. Siły Obronne Izraela potwierdziła, że jest sprawcą tego ataku. Śmierć Polaka wywołała falę oburzenia w kraju i na świecie. W rodzinnym mieście Damiana, Przemyślu, po jego śmierci ogłoszono żałobę. 4 kwietnia odbyła się Msza Święta w Przemyskiej Archikatedrze.

W sobotę (20 kwietnia) od godz. 10 zaplanowane są uroczystośći pogrzebowe w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Józefa Księży Salezjanów. W mszy i ostatnim porzegnaniu w ktorych wezmą udział rodzina, bliscy i przyjaciele zmarłego. Mają zjawić się też przedstawiciele lokalnych władz oraz Mahmoud Khalifa, Ambasador Palestyny w Polsce. Zapraszamy do zapisu relacji z uroczystości.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki