Straszne

Policjanci chcieli pomóc konającemu psu. Lokalne władze odmówiły pomocy [WIDEO, GALERIA]

2023-01-26 16:31

Policjanci z Radymna zostali powiadomieni o psie, który najprawdopodobniej został potrącony przez samochód i bezsilnie konał na poboczu drogi. Funkcjonariusze chcieli mu pomóc, ale okazało się to niemożliwe. Żaden z samorządów nie chciał udzielić wsparcia mundurowym! W ostatniej chwili los uśmiechnął się do psiaka.

Pies pozostawiony na pewną śmierć

Policjanci zostali wezwani do konającego na poboczu ruchliwej drogi psa. Funkcjonariusze zrobili co w ich mocy. Sprawdzili czy czworonóg żyje, zabezpieczyli go, żeby nic już mu się więcej nie stało i zaczęli dzwonić. Po godzinie połączeń telefonicznych do różnych instytucji i samorządów ciągle byli odsyłani w inne miejsce. Nikt nie chciał pomóc konającemu zwierzęciu!

Lesio potrzebuje pomocy

Na szczęście do pracy w Lecznicy Ada jechała weterynarz, która zatrzymała się przy policjantach i konającym zwierzaku. Lekarka opatrzyła pieska i zabrała go do Przemyśla, gdzie na co dzień pracuje. Weterynarze z Lecznicy Ada opisali sytuację psa, którego nazwano Lesio.  

Lesio kona na poboczu. https://pomagam.pl/potraconylesio Potrącony pogryziony zostawiony na śmierć. Obok ruchliwa droga i znikąd pomocy. Lesio czołga się i drży nie daje rady... Ratuj Go. Gminy umywają ręce. Policja szuka ratunku dla konającego. Zderzenie ze znieczuleniem gmin i urzędów to norma w pomocy dla Zwierząt ... Lesia spotyka jadąca do pracy Doktor Angela. Udziela Mu pierwszej pomocy i zabiera do nas. Nie zostawimy Go bez ratunku. Stan krytyczny.  Lesio sztywnieje w bólu. Nienaturalnie co jest oznaką cierpienia wykręca głowę. Nie ma siły na wydanie dźwięku. Jest bezradny.  Ma rozległe rany w okolicy grzbietu Wstrząs pourazowy. Podejrzenie złamania łopatki.  Potrzebuje pilnie pomocy. Przed Nim ciężki czas walki. Proszę nie zostawiaj Go. Pomożesz? - czytamy w opisie Lecznicy. Stan psiaka jest bardzo poważny. Lesio ma liczne złamania, krwawi i jest w szoku pourazowym.  

Policjanci znaleźli potrąconego psa Lesia. Żaden samorząd nie chciał pomóc
Sonda
Czy masz w domu psa?