Leżajsk: Policjant oddał 50 litrów krwi! Został wyróżniony [ZDJĘCIA]

2020-02-15 18:47 BO
Leżajsk: Policjant oddał 50 litrów krwi! Został wyróżniony
Autor: KWP Rzeszów Asp. szt. Wacław Ładak (pierwszy z lewej)

Asp. szt. Wacław Ładak, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, otrzymał order Ministra Zdrowia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To najwyższe odznaczenie dla krwiodawcy. Przez 35 lat oddał już blisko 50 litrów krwi.

Asp. szt. Wacław Ładak honorowo oddaje krew już od 35 lat. Przez ten czas oddał blisko 50 litrów krwi. Policjantem jest od ponad 29 lat. Od samego początku swojej policyjnej kariery, pracuje jako technik kryminalistyki w leżajskiej komendzie. Za swoją ofiarność na rzecz drugiego człowieka, 4 lutego 2020 roku, otrzymał order „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Swoją postawą zaraził pozostałych członków swojej rodziny. Oprócz niego honorowo krew oddaje jego małżonka i dwóch synów – informuje leżajska policja.

KREW
Autor: Materiały policyjne

Order „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” jest polskim resortowym odznaczeniem. Nadawane jest od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Otrzymują go zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi.

 

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarapcie@se.pl.