Pościg straży granicznej w Bieszczadach! Zatrzymali 10 nielegalnych imigrantów i Polaka

2021-07-26 11:46
Pościg straży granicznej w Bieszczadach! Zatrzymali 10 nielegalnych imigrantów i Polaka
Autor: BIOSG Pościg straży granicznej w Bieszczadach! Zatrzymali 10 nielegalnych imigrantów i Polaka

W Bieszczadach pogranicznikom udało się zatrzymać dziesięcioosobową grupę nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Pomagał im 25-letni obywatel Polski, który próbował uciekać, jednak plan ucieczki spalił na panewce.

W Brzegach Górnych (pow. bieszczadzki) podczas kontroli drogowej doszło do pościgu. Jak informują strażnicy graniczni, próbowali oni zatrzymać toyotę na śląskich tablicach rejestracyjnych. Jednak kierowca zamiast się zatrzymać, zwiększył prędkość i odjechał kierunku miejscowości Dwernik. Samochód udało się zatrzymać po 10 kilometrach pościgu. Za kierownicą busa siedział 25-letni Polak, natomiast w busie jechało jeszcze 10-ciu obywateli Afganistanu w wieku od 16 do 50 lat. - W trakcie wyjaśnień ustalono, że większość z nich najpierw trafiła do Moskwy, skąd przedostali się na Ukrainę. Następnie pod osłoną nocy nielegalnie przeszli górski odcinek polsko-ukraińskiej granicy, a kilka godzin później zostali odebrani przez kierowcę. Wszyscy chcieli przedostać się do krajów Europy Zachodniej, a cała podróż trwała ponad 40 dni. Za zorganizowanie przerzutu Afgańczycy płacili od 6 do 10 tys. euro od osoby.- informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Zobacz też: Chciał rozjechać ludzi BMW! Zatrzymano kierowcę. Co o nim wiadomo?

Jak wynika z informacji przekazanych przez BIOSG, Cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i otrzymali karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. W sobotę (24 lipca), w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej. Zatrzymany kierowca decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Morze kwiatów zalało grób tragicznie zmarłego kierowcy ciężarówki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE