Potrzeba 9 mln zł na uratowanie Liamka. Poruszająca akcja w Krzywczy

2021-07-26 8:33
 DRAMAT! Malutkiemu Liamowi grozi śmierć. Chłopcu pomóc może mu tylko NAJDROŻSZY LEK ŚWIATA
Autor: Siepomaga.pl DRAMAT! Malutkiemu Liamowi grozi śmierć. Chłopcu pomóc może mu tylko NAJDROŻSZY LEK ŚWIATA

Małemu Liamkowi kończy się czas. Waży już 11 kilogramów, a terapię, która może uratować mu życie można przyjąć do 13,5 kilograma wagi dziecka. 10-miesięczny Liam choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. To śmiertelna, genetyczna choroba, na którą pomóc może lek, który kosztuje jednak zawrotną dla przeciętnego człowieka kwotę, 9 mln zł.

O historii i walce malutkiego Liama pisaliśmy tutaj. Rodzice Liama Tomaszewskiego pochodzą z Podkarpacia. U chłopca wykryto SMA śmiertelną, genetyczną chorobę, która sprawia, że obumierają mięśnie - początkowo dziecko traci władzę w rączkach i nóżkach, a następnie SMA niszczy mięśnie odpowiedzialne za oddech, sprawiając, że dziecko się dusi. Liam urodził się jako zdrowy chłopiec, niestety w pewnym momencie chłopczyk nie miał sił ruszać rączkami i nóżkami... diagnoza była dramatyczna - SMA, śmiertelna choroba. Jest szansa dla 10-miesięcznego Liama - to terapia genowa, jednorazowo podaje się preparat, który dostarcza kopię wadliwego genu odpowiadającego za pracę mięśni. Co ważne taka terapia jest terapia możliwa tylko do 13,5 kilograma wagi dziecka. Chłopczyk waży już 11 kilogramów. Walka z czasem trwa. Angażuje się kto może. Założono zbiórkę, a na facebooku znajduje się grupa licytacyjna na rzecz chłopca (Aby wejść na grupę licytacyjną, kliknij TUTAJ). To nie wszystko.

- Urząd Gminy Krzywcza, z której pochodzi ojciec dziecka zainicjował internetową akcję pod nazwą #krzywczachallenge, w ramach której publikowane są filmiki z wykonania 10 przysiadów przez przedstawicieli danej instytucji oraz nominowane kolejne 3,4 podmioty do kontynuacji challengu. Przy okazji instytucje te wpłacają datki na zbiórkę dla Liama. Takich challenge powstało już ponad 150 w całej Polsce i można je wyszukać wpisując w lupkę wyszukiwania na Facebooku: #krzywczachallenge. Challenge wykonują szkoły, przedszkola, urzędy miast i gmin, OSP, KGW, WORD- y. Nadleśnictwa, firmy prywatne i inne instytucje. - -informuje Agata WiśniowskA Z Urzędu Gminy Krzywcza.

Pieniędzy wciąż jest za mało, a czas się kończy! Jak pomóc? Kliknij w baner poniżej, przeniesie cię on do strony zbiórki:

Już ponad pół miliona pszczół w miejskiej pasiecie w Rzeszowie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE