Właściciel zalanej firmy w Manasterzu prosi o pomoc: Pomóżcie odbudować nasz tartak! [WIDEO, GALERIA]

2020-06-29 12:32 BO
POMOC TARTAK W MANASTERZU
Autor: Beata Olejarka Woda zabrała wszytko z tartaku Tadeusza Piejki

Cały dobytek Tadeusza Piejki (57l) z Manasterza zabrała woda. Fala dosłownie wyrwała z tartaku samochody, elektronikę, wyposażenie biura, ogrodzenie, oraz drzewo przygotowane na sprzedaż. Nie ostały się też żadne dokumenty firmy. Właściciel tartaku prosi o pomoc w odbudowaniu przedsiębiorstwa. STRATY SĄ OGROMNE!

Tadeusz Piejko jest właścicielem tartaku w Manasterzu. Niestety jego firmę nawiedziła „powódź błyskawiczna”, która szalała na Podkarpaciu(26/06/2020)  Straty  w jego firmie wynoszą około pół miliona zł. Woda podczas powodzi sięgała ponad dwóch metrów wysokości. Zabrała kilka pojazdów, wózki widłowe, samochody ciężarowe, całe składy drewna, oraz rozmyła plac.

 - Nie mam już nic, prądu, zaplecza sanitarnego, całe biuro porwała woda. Wszystkie dokumenty, komputery, faktury, . Cały sprzęt popłynął. To co się ostało jest zamulone i zamknięte, od bezpieczników po całe silniki. Papier rozchodzi się w rękach. Drewno popłynęło na kilka kilometrów. Samochody ugrzęzły na łąkach. NIE MAMY JUŻ NIC! Woda zabrała wszystko. Dom zalany, firma nie do odbudowania- mówił właściciel tartaku

Fala w Tartaku była około dwóch godzin. To wystarczyło, żeby zabrać cały majątek, budynki nie mają ścian, powyrywało wszystkie okna. Sprzęty leżą porozrzucane po całym podwórku. Wszystko mokre i w błocie. Od piątku w oczyszczaniu posesji pomagają sąsiedzi, ich pomoc jest nieoceniona, ale trzeba przede wszystkim pieniędzy.

Jak pomóc? Zbiórka została założona na zrzutka.pl

- Potrzeba jest pomoc, by tartak ruszył prosimy o wsparcie, kto ile może.  Za wszystko dziękujemy- powiedział Tadeusz Piejko.

 

Woda zabrała mu wszystko

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl