Prezydent Stalowej Woli odebrał wynik testu na COVID. Ważna wiadomość dla mieszkańców

2020-10-23 13:47 Beata Olejarka
Prezydent Stalowej Woli odebrał wynik testu na COVID. Ważna wiadomość dla mieszkańców
Autor: Facebook/Pixabay

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli odebrał wynik testu na koronawirusa. Wiadomości nie są najlepsze, jednak włodarz nie traci optymizmu i zachęca wszystkich do dbania o siebie i innych podkreślając, jak ważne jest stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego w dobie pandemii.

Pozytywny. Test wykazał obecność koronawirusa w moim organizmie. Na tę chwilę czuję się dobrze i nie mam żadnych objawów. Pozostaję w izolacji i realizuję wszystkie zalecenia sanepidu. W tym dziwnym czasie, pełnym złych emocji, proszę Was wszystkich o wzajemną dobroć, życzliwość i solidarność. To jest najważniejsze. Bądźcie odpowiedzialni za siebie i innych. Serdecznie Was pozdrawiam! Zdrowia! – napisał Lucjusz Nadbereżny w swoich mediach społecznościowych.

Zobacz też: Podkarpackie: Marszałek województwa ZAKAŻONY! Władysław Ortyl ma koronawirusa

W komentarzach od razu posypały się życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i jak najlżejszego przejścia choroby.

Bejsbolem pobił dostawcę pieczywa

Lucjusz Nadbereżny w 2006 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2006-2014 przez dwie kadencje był radnym miejskim w Stalowej Woli, pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS. Pracował jako dyrektor biur parlamentarzystów Janiny Sagatowskiej i Antoniego Błądka. Przez niespełna rok był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, a w 2014 objął stanowisko dyrektora jednego z departamentów w podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, gdzie był odpowiedzialny za organizację zadań w jednostce. W 2014 wystartował w wyborach na urząd prezydenta Stalowej Woli, wygrywając w pierwszej turze głosowania, w której pokonał m.in. ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Szlęzaka. Otrzymał 12 005 głosów, co stanowiło ponad 52 proc. poparcia. Zaprzysiężony został 28 listopada 2014. W październiku 2015 został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. W 2018 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w wyborach samorządowych na prezydenta miasta. W pierwszej turze głosowania otrzymał 17 136 głosów, co stanowiło blisko 73 proc. poparcia. Drugą kadencję rozpoczął po zaprzysiężeniu 19 listopada 2018. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Masz podobny temat? Napisz od autora tekstu: podkarpacie@se.pl.