Podkarpackie: Marszałek województwa ZAKAŻONY! Władysław Ortyl ma koronawirusa

2020-10-23 14:05 PAP, MTA
Podkarpackie: Marszałek województwa ZAKAŻONY! Władysław Ortyl ma koronawirusa
Autor: Pixabay/fernandozhiminaicela

Marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl ma koronawirusa – poinformował w piątek jego rzecznik prasowy, Tomasz Leyko. Marszałek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej, wypełniając wszystkie zalecenia sanepidu – dodał.

Z uwagi na kontakt z osobą zakażoną marszałek Władysław Ortyl wykonał test na obecność koronawirusa. Niestety, jego wynik był pozytywny – zaznaczył rzecznik. Leyko zaapelował o respektowanie wszystkich zaleceń związanych z pandemią koronawirusa. – Utrzymajmy dystans, dezynfekujmy ręce i nośmy maseczki, a jeśli to możliwe, zostańmy w domach – podkreślił.

Zobacz też: Koronawirus. Podkarpackie: Kolejne szpitale wyłącznie na COVID. Osiem wolnych respiratorów

Na Podkarpaciu potwierdzono dziś 852 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i śmierć 14 pacjentów chorych na COVID-19, leczonych w szpitalach w regionie. W całym kraju przybyło dziś ponad 13.5 tys. zakażeń i ponad 150 zgonów.

W województwie podkarpackim – jak podaje sanepid – ponad 20 tys. osób przebywa obecnie na kwarantannie. Jaki jest bilans od początku epidemii? – Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 13 285 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 5 260 osób wyzdrowiało, zwolniono z izolacji. Odnotowano 299 zgonów – poinformował w piątkowym komunikacie dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Źródło: PAP/SE.

Super Raport 23.10 (szef KPRM - Michał Dworczyk, dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW, Sławomir Broniarz - prezes ZNP oraz dr Maciej Jędrzejko)