Koronawirus. Podkarpackie: Kolejne szpitale wyłącznie na COVID. Osiem wolnych respiratorów

2020-10-23 8:47 PAP, MTA
koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus atakuje Podkarpackie. Tylko w czwartek potwierdzono 777 nowych przypadków zakażeń i potwierdzono śmierć kolejnych 10 pacjentów chorych na COVID-19. Statystyki są coraz bardziej niepokojące, stąd też nowe decyzje: trzy kolejne szpitale będą leczyć wyłącznie chorych na COVID-19.

W podkarpackich szpitalach są 874 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 i dla tych, którzy mają już potwierdzone zakażenie. Zajętych jest 612 z nich – podała w czwartek wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Dodała, że w regionie są też 44 respiratory dla osób z koronawirusem. Zajętych jest obecnie 36.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki ogłosił, że trzy szpitale powiatowe: w Sanoku, Dębicy i Jarosławiu – będą przeznaczone tylko dla pacjentów z COVID-19. Do tej pory takim szpitalem była tylko placówka w Łańcucie.

Kolejki na test na COVID-19. Szokujące nagrania pokazują dramat pacjentów

Jak wynika z czwartkowego komunikatu sanepidu, na Podkarpaciu odnotowano 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało natomiast ponad 320 osób. Sanepid podał, że w dniu 9 października i w dniach 18–21 października zmarło 10 mieszkańców województwa podkarpackiego.

W sumie od początku pandemii na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 12 433 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z tej liczby 4 988 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 285 zgonów.

Źródło: PAP.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.