Próbował zacisnąć kabel na szyi swojej żony. Mieszkaniec pow. łańcuckiego aresztowany

2020-05-22 16:40 AP
Próbował zacisnąć kabel na szyi swojej żony. Mieszkaniec pow. łańcuckiego aresztowany
Autor: ninocare/Pixabay.com przemoc domowa / zdjęcie ilustracyjne

Romuald R. 60-letni mieszkaniec pow. łańcuckiego trafił do tymczasowego aresztu, po tym kiedy w stanie nietrzeźwości, groził żonie pozbawieniem życia. Wypowiadając groźby karalne trzymał w ręce nóż, ponadto próbował... zacisnąć na szyi pokrzywdzonej przewód elektryczny.

Do zdarzenia doszło 16 maja. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie udali się na interwencję domową zgłoszoną przez członków rodziny w związku z agresywnym zachowaniem się Romualda R. Jak informuje prokuratura, mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości, groził żonie pozbawieniem życia. Romuald R. wypowiadając groźby karalne trzymał w ręce nóż, ponadto próbował zacisnąć na szyi pokrzywdzonej przewód elektryczny.

Podczas interwencji sprawca zachowywał się agresywnie również wobec policjantów, kierując wobec nich groźby oraz słowa powszechnie uznane za obelżywe. Romuald R. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

W dniu 18 maja    Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała do Sądu Rejonowego w Łańcucie wniosek o zastosowanie wobec Romualda R. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Łańcucie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Romualda R. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wbił nóż w plecy kolegi. 22-latek zatrzymany przez antyterrorystów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj