Prognoza pogody na sierpień 2021 dla Rzeszowa i Podkarpacia. Temperatura powyżej normy! Co mówią prognozy IMGW?

2021-07-14 14:49
Prognoza pogody na sierpień 2021 dla Rzeszowa i Podkarpacia. Temperatura powyżej normy! Co mówią prognozy IMGW?
Autor: Pixabay.com Prognoza pogody na sierpień 2021 dla Rzeszowa i Podkarpacia. Temperatura powyżej normy! Co mówią prognozy IMGW?

IMGW-PIB opublikował prognozę długoterminową na sierpień 2021. Jaka pogoda będzie na Podkarpaciu? Czy upały i burze w końcu odpuszczą? Czego możemy się spodziewać? Według tej prognozy średnia temperatura powietrza na Podkarpaciu będzie powyżej normy, a suma opadów w normie. Co to oznacza w praktyce? Zobacz szczegóły prognozy poniżej na se.pl

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2021 na Podkarpaciu?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował najnowszą prognozę na sierpień 2021. Jaka będzie pogoda na Podkarpaciu w drugim miesiącu wakacji? Według prognoz, średna temperatura powietrza będzie powyżej normy. Co to oznacza? czy czekają nas tropikalne upały?  - Prognoza sierpnia ze średnią temperaturą powietrza „powyżej normy” nie jest równoznaczna z tym, że występować będą np. dni z temperaturą maksymalną powyżej 30°C. Jednocześnie prognoza średniej temperatury „poniżej normy" nie wyklucza pojawienia się dni z temperaturą maksymalną powyżej 30°C, Należy pamiętać, że prognozowana średnia temperatura odnosi się do średniej temperatury całego miesiąca, do temperatury notowanej zarówno za dnia, jak i w nocy. - wyjaśnia IMGW. Sumę opadów atmosferycznych zakwalifikowano jako "w normie".

Powietrze z pyłem znad Sahary nad Polską

Jak informuje IMGW, powietrze z pyłem znad Sahary napływa do Polski! Dlatego nie zdziwcie się, jeśli po opadach deszczu na swoim samchodzie czy oknach znajdziecie pył. Według prognoz w czwartek chmura może przemieścić się na wschodnią część kraju, podaje portal twojapogoda.pl.

Jak przetrwać upały?

Jak radzi Główny Inspektorat Sanitarny, należy ograniczać czas przebywania na słońcu, nawadniać się wodą (najlepiej niegazowaną), stosować kremy z filtrami, pamiętać o nakryciu głowy, czy okularach przeciwsłonecznych. W upały warto zadbać, by posiłki, na które się decydujemy były lekkostrawne i unikać alkoholu, który odwadnia organizm. Gdy na zewnątrz panuje gorąc i żar leje się z nieba, warto wybrać przewiewne materiały o jasnym odcieniu. Absolutnie niedopuszczalne jest zostawienie w rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt!

Nadciąga fala tropikalnych upałów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE