Przemyśl: Pies ZAGRYZŁ 12-latka. Mariusz S. usłyszał zarzuty. Odpowie za śmierć Kamila?

2020-10-06 14:42 PAP, MTA
Przemyśl: Pies pogryzł 12-letniego Kamila. Właścicielowi odebrano zwierzęta [WIDEO]
Autor: Beata Olejarka/SE;Pixabay/arembowski

Nowe informacje w sprawie dramatu w Przemyślu. Pies zagryzł 12-latka. Ranny chłopiec trafił do szpitala w Katowicach, ale lekarzom nie udało się go uratować. Mariusz S., właściciel agresywnych psów usłyszał zarzuty. Odpowie za śmierć Kamila? Grozi mu pięć lat więzienia.

Przemyśl. Zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich usłyszał we wtorek właściciel amerykańskiego pitbulteriera. Pies pogryzł dwóch chłopców. Jeden z nich, 12-letni Kamil, zmarł w szpitalu. Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.

Zobacz też: 70-latek ZGINĄŁ od strzału w głowę! Ktoś go zabił czy popełnił samobójstwo? Horror pod Mielcem

Jak poinformowała we wtorek PAP zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka, zgromadzony do tej pory w śledztwie materiał dowodowy pozwolił postawić Mariuszowi S. zarzut narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich – 12-letniego Kamila.

Mariusz S. utrzymywał dwa psy rasy amerykański pitbulterier, czyli tej uznanej za agresywną i niebezpieczną, bez wymaganego pozwolenia, bez zapewnienia im warunków bezpiecznego bytowania. Nie zabezpieczył również dzieci i innych osób przed dostępem do tych zwierząt – wyjaśniła prok. Starzecka.

Dodała, że podejrzany w czasie przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, „po części sprzeczne z ustaleniami śledztwa”, w których umniejszył swoją rolę w zdarzeniu.

Źródło: PAP.

Pies pogryzł 12-latka. Dzieci były same w mieszkaniu