Przemyśl: „Spoczywaj, aniołku”. Emocjonalne komentarze po śmierci zagryzionego Kamila [ZDJĘCIA]

2020-10-08 9:12 MTA
Przemyśl: Pogrzeb 12-letniego Kamila. Chłopca zagryzł pitbull
Autor: BO, Super Express Przemyśl: Pogrzeb 12-letniego Kamila. Chłopca zagryzł pitbull

Wstrząsające komentarze zasypały internet po śmierci Kamila zagryzionego przez pitbulla w Przemyślu. W środę odbył się pogrzeb chłopca – tuż obok szkoły, do której chodził. „Spoczywaj w pokoju, aniołku” piszą internauci, próbując dodać otuchy i wyrazić solidarność z rodziną chłopca. Są też mocniejsze komentarze, oceniające całą tragedię. Tym jednak zajmuje się prokuratura...

Przez debila, bo inaczej nie nazwę tego..., nie żyje dziecko, czyjś największy skarb i miłość – pisze pani Monika. To jeden z tysięcy komentarzy, który pojawił się w sieci po śmierci Kamila zagryzionego przez pitbulla w Przemyślu. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła nami wszystkimi i uwolniła gigantyczne pokłady emocji i żalu.

Miał całe życie przed sobą, żal mi tego chłopca, Kamilka, za wcześnie odszedł. Spoczywaj w pokoju aniołku – pisze pan Piotr.

Przemyśl: WSTRZĄSAJĄCE komentarze po śmierci Kamila ZAGRYZIONEGO przez pitbulla
Autor: Facebook

Przypomnijmy, do tragedii w Przemyślu doszło pod koniec października. Kamil poszedł ze swoim kolegą Szymkiem do jego mieszkania. W środku nie było nikogo z dorosłych, a jedynie dwa psy. W pewnym momencie doszło do ataku. Pies lub psy rzuciły się na 12-latka. Młodszy Szymek próbował mu pomóc... Kamil został poważnie ranny. Trafił do szpitala w Katowicach, jednak lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł 1 października.

Dziecko jest tylko dzieckiem. Idąc do kolegi, nie wiedział, że to będzie jego ostatnia zabawa w życiu. Bardzo współczuję rodzinie zmarłego chłopca. Mnie ta tragedia boli, gdzie nie znam tego chłopca, a co dopiero jego rodziców i rodzinę. Nawet nie wiem, czy da się coś mądrego napisać w celu otuchy, ja nie wiem, jak ja pozbierałabym się po czymś takim i czy w ogóle bym zdołała – pisze pani Magda.

Niewyobrażalna tragedia. Tak naprawdę ten tragiczny wypadek zmienił życie wielu osób. Dwie rodziny przeżywają teraz piekło. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, co czują rodzice chłopca, jak i kolega, który go zaprosił. Przecież to jeszcze dziecko, które na zawsze będzie miało to w swojej pamięci – pisze pani Kinga.

W środę w Przemyślu odbył się pogrzeb Kamila (12 l.) zagryzionego przez pitbulla. W kościele św. Józefa zgromadziły się tłumy: rodzina, bliscy, szkolni przyjaciele, którzy przynieśli białe róże, nauczyciele, sąsiedzi. Byli też „obcy” ludzie, którzy o tej tragedii dowiedzieli się z mediów, ale chcieli wyrazić swoją solidarność z rodziną zmarłego chłopca.

Przemyśl: WSTRZĄSAJĄCE komentarze po śmierci Kamila ZAGRYZIONEGO przez pitbulla
Autor: Facebook

Nie dało się dziś przejść obok kościoła obojętnie, każdemu łzy cisnęły się do oczu, to takie piękne, że ludzie, gdy tego potrzeba się jednoczą. Spoczywaj aniołku, patrz na swoją rodzinę z góry i nad nimi czuwaj, oni teraz bardzo tego potrzebują – pisze pani Małgorzata.

Nie wyobrażam sobie bólu rodziców, wyrazy współczucia. Taka głupia przypadkowa śmierć dziecka może da do myślenia i zapobiegnie takim zdarzeniom na przyszłość – pisze pani Ewelina.

Na razie przemyska prokuratura bada, co właściwie stało się w mieszkaniu Szymka. Wiemy już, że jego ojczym nie miał pozwolenia na posiadanie agresywnych psów. Śledczy oskarżają go też o to, że nie zapewnił im odpowiednich warunków i nie odizolował ich od osób postronnych – także dzieci.

Właściciel psów został aresztowany w warunkach szpitalnych. Usłyszał zarzut narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich, 12-letniego Kamila.

Pogrzeb Kamila pogryzionego przez psa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE