Pogrzeb Kamila (12l.) zagryzionego przez pitbulla. Wstrząsające słowa o ubraniu do trumny. Relacja z Przemyśla

2020-10-07 14:00 BO, MTA
Przemyśl: Pogrzeb 12-letniego Kamila. Chłopca ROZSZARPAŁ pitbull [RELACJA, ZDJĘCIA]
Autor: BO

Przemyśl żegna 12-letniego Kamila T. Dziś pogrzeb chłopca. Nastolatek został rozszarpany przez agresywnego pitbulla w mieszkaniu swojego kolegi. Tłumy ludzi przyszły pożegnać go i odprowadzić w tej ostatniej drodze. Zmarł zbyt wcześnie i zbyt tragicznie, miał przed sobą całe życie – podkreślają wszyscy ze łzami w oczach.

Pogrzeb 12-letniego Kamila z Przemyśla. Chłopiec zmarł 1 października, po tym, jak agresywny pitbull rzucił się na niego i dosłownie niemal zagryzł w mieszkaniu kolegi. Chłopcy byli tam sami, gdy zaatakowały ich rozwścieczone psy. Poważnie ranny Kamil trafił do szpitala w Katowicach, jednak lekarzom nie udało się go uratować.

Zobacz też: Przemyśl: To ten pies ZAGRYZŁ Kamila. Pitbulterier Mariusza S. miał rodowód? [WIDEO, ZDJĘCIA]

O godz. 11.00 w przemyskim kościele św. Józefa (Księża Salezjanie) rozpoczęła się msza pogrzebowa, po której ciało 12-letniego Kamila zostanie pochowane na cmentarzu Zasanie.

ZOBACZ TEŻ: 1 listopada cmentarze zamknięte! Ważny apel lekarzy i decyzja Ministerstwa Zdrowia

Przypomnijmy, do tragedii doszło kilka dni temu w Przemyślu. Kamil poszedł do mieszkania Szymka, bo chciało mu się pić. W mieszkaniu kolegi nie było nikogo z dorosłych, za to dwa przerażające psy. W pewnym momencie jeden z nich zaatakował i ciężko ranił Kamila. 12-latek trafił do szpitala, później do specjalistycznego ośrodka w Katowicach. Lekarzom nie udało się go uratować.

Zobacz też: Przemyśl: Pies ZAGRYZŁ 12-latka. Mariusz S. usłyszał zarzuty. Odpowie za śmierć Kamila?

Pogrzeb Kamila pogryzionego przez psa

12.55 Zakończył się pogrzeb 12-latka z Przemyśla, zagryzionego przez psa

Rodzina przyjmuje kondolencje od zgromadzonych. Niektórzy wciąż trwają na modlitwie. Grób 12-letniego Kamila utonął w białych kwiatach. Nastolatek został pochowany na cmentarzu Zasanie. Wcześniej tłum ludzi: rodzina, znajomi, szkolni koledzy i przyjaciele, nauczyciele oraz ludzie, którzy o tragedii chłopca i jego rodziny dowiedzieli się z mediów, uczestniczyli we wzruszającej mszy żałobnej w kościele św. Józefa.

12.50 Ciało 12-letniego Kamila spoczęło w grobie. Ciszę przerywa jedynie płacz rodziny

Zgromadzeni przy grobie Kamila składają kwiaty na grobie. Jest ich tak wiele, że nie sposób ich zmieścić. To ludzki i najprostszy sposób, by powiedzieć: żegnaj, pamiętamy. Młodzi ludzie przytulają się do siebie nawzajem by dodać sobie otuchy. Przejmującą ciszę przerywa tylko płacz.

12.40 Ciało Kamila spoczęło w grobie. To koniec jego ziemskiej drogi

Przejmująca chwila. Nikt nie krył łez i żalu, gdy ciało Kamila, po krótkiej modlitwie nad trumną zostało złożone do grobu. To koniec ziemskiej drogi chłopca, który w bardzo brutalny i bolesny sposób odszedł zdecydowanie za wcześnie.

Tłumy ludzi rzucają przyniesione ze sobą białe róże na trumnę złożoną do grobu. Za chwilę zostanie przysypana ziemią i przykryta płytą nagrobka, w którym spoczął 12-letni Kamil.

12.35 Mariusz S. odpowie za śmierć Kamila?

W czasie pogrzebu nikt nie mówi o karze dla właściciela agresywnych psów, ale idąc do kościoła albo do grobu 12-latka, bez wątpienia wiele osób myślało o tym, jak w tej sprawie powinna wyglądać sprawiedliwość. Wczoraj w naszym serwisie informowaliśmy o tym, że właściciel agresywnych pitbulli usłyszał prokuratorskie zarzuty: narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci Kamila. Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.

Przemyśl: Pogrzeb 12-letniego Kamila. Chłopca ROZSZARPAŁ pitbull [RELACJA, ZDJĘCIA]
Autor: BO

12.20 Płacz na cmentarzu Zasanie. Pogrzeb 12-latka z Przemyśla

Kondukt z ciałem 12-letniego Kamila przejechał na cmentarz Zasanie, gdzie ciało chłopca zostanie złożone do grobu. Przed nekropolią gromadzą się ludzie, którzy chwilę wcześniej uczestniczyli we wzruszającej uroczystości w kościele św. Józefa. Słychać przeraźliwy płacz najbliższej rodziny Kamila. Nikt nie próbuje nawet ukryć łez, żalu i cierpienia.

12.10 Zakończyła się msza pogrzebowa. Orszak rusza na cmentarz

Chwilę po godz. 12.00 zakończyła się msza żałobna w kościele św. Józefa. Ciało 12-letniego Kamila, złożone w białej trumnie, zostało wyprowadzone ze świątyni. Przed kościołem formuje się orszak i kondukt żałobny, który odprowadzi nastolatka w ostatniej drodze na cmentarz Zasanie, gdzie Kamil zostanie pochowany.

12.00 Trwa pogrzeb 12-letniego Kamila. Żegnają go tłumy

Ta śmierć nie powinna mieć miejsca – podkreślają wszyscy uczestnicy smutnej, przejmującej ceremonii, jaka ma miejsce w kościele św. Józefa w Przemyślu. Tłumy ludzi przyszły, by pożegnać Kamila. Ludzi jest tak dużo, że część z nich stoi przed świątynią.

11.40 W Przemyślu trwa pogrzeb 12-latka pogryzionego przez pitbulla. Wzruszające kazanie

– Co ukoi ból matki, która musi wybrać ubranie dla syna na ostatnią drogę? – Pytał w czasie wzruszającego kazania ksiądz. – Nie to powinno trapić serce Elżbiety – przyznał kapłan. Homilia w czasie trwającego właśnie w Przemyślu pogrzebu 12-letniego Kamila wzrusza do łez. Tłum zgromadzony w kościele płacze z żalu po stracie nastolatka.

Przemyśl: Pogrzeb 12-letniego Kamila. Chłopca ROZSZARPAŁ pitbull [RELACJA, ZDJĘCIA]
Autor: BO

11.55 Kamilu, odszedłeś za szybko. Wzruszające pożegnanie 12-latka

Zostaje tylko powtórzyć za patronem szkoły, do której chodził Kamil: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. A niektórzy za szybko. Jak Ty, Kamilu – powiedział ksiądz podczas wzruszającej homilii w kościele św. Józefa.

Szkoła im. ks. Jana Twardowskiego, do której chodził 12-latek, znajduje się niemal naprzeciwko świątyni, w której trwa msza żałobna i pogrzeb nastolatka. – Tu po jednej stronie trwało jego życie, a po drugiej przyszło go pożegnać.

11.35 „Rodzice nigdy nie powinni iść za trumną, dziecka, powinno być inaczej”

Ze łzami w oczach słuchają wzruszającej homilii wszyscy zebrani w kościele św. Józefa w Przemyślu. – Rodzice nie powinni nigdy iść za trumną dziecka. Powinno być inaczej – przyznał podczas kazania kapłan odprawiający mszę świętą.

Kamil dopiero wchodził w swoje życie. Rodzice mieli wobec niego tyle planów i marzeń. Cieszyli się z urodzin, potem z radością patrzyli jak dorastał. Teraz to wszystko prysło – mówił ksiądz.

11.25 Wzruszające kazanie podczas pogrzebu 12-letniego Kamila. Wszyscy we łzach

Co powiedzieć rodzicom, siostrze, klasie 6b, Szkole Podstawowej nr 4, która żegna Kamila? – pytał w czasie kazania ksiądz. – Naturalnym jest, że wiatr strąca suche liście z drzew, ale dramatem jest kiedy porywa młode listki – przyznał kapłan.

11.20 Tłum w kościele salezjanów w Przemyślu. Żegnają Kamila

Tłumy ludzi żegnają 12-letniego Kamila w kościele salezjanów w Przemyślu. Ogromna świątynia jest wypełniona po brzegi, a część osób stoi na zewnątrz. Uczestnicy mszy starają się utrzymywać dystans wymagany obecną sytuacją epidemiologiczną.

Przemyśl: Pogrzeb 12-letniego Kamila. Chłopca ROZSZARPAŁ pitbull [RELACJA, ZDJĘCIA]
Autor: BO

11.10 Sztandar szkoły Kamila tuż obok jego trumny

Koledzy, znajomi, ale też nauczyciele i pracownicy szkoły, do której chodził 12-latek, tłumnie stawili się w kościele salezjanów, by pożegnać chłopca. To wzruszający obraz i symbol. W dłoniach mają białe róże i kwiaty. Tuż obok trumny Kamila stanął poczet sztandarowy jego szkoły.

11.05 Przejmujące słowa kapłana. Rozpoczęła się msza święta

Na początku mszy świętej, celebrujący ją kapłan powiedział do zebranych w kościele, że Bóg miał taki plan wobec Kamila, by zabrać go szybko do siebie. Wszystkim nam tak ciężko to zrozumieć – dodał ksiądz.

11.00 Rozpoczyna się msza pogrzebowa

O godz. 11.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa w intencji Kamila. Kościół św. Józefa w Przemyślu jest wypełniony po brzegi. Tłumy ludzi – w różnym wieku – przyszły, by pożegnać chłopca. Jest jego najbliższa rodzina, sąsiedzi, szkolni koledzy, przyjaciele i nauczyciele. Są też ci, którzy makabryczną historię 12-latka poznali w mediach i postanowili pożegnać go po raz ostatni.

10.50 Koledzy Kamila żegnają go białymi różami

Biały – kolor niewinności. To właśnie takie róże i kwiaty przynoszą do kościoła szkolni koledzy Kamila. Biała jest też trumna, w której spoczęło ciało chłopca. Stoi na środku kościoła, który zapełnia się kolejnymi osobami. Stoi pośród bliskich osób, które przyszły pożegnać chłopca i odprowadzić go w tej ostatniej drodze.

10.30 Trwa modlitwa przy trumnie Kamila

Do kościoła salezjanów przychodzi coraz więcej osób. Wszyscy pogrążeni w smutku i żalu. Trwa modlitwa różańcowa za duszę zmarłego nastolatka. Uczestniczy w niej rodzina chłopca, znajomi, sąsiedzi i szkolni koledzy 12-latka. Oni najbardziej nie mogą zrozumieć tego, co spotkało ich przyjaciela.