Przemyśl: Wszedł prosto pod koła radiowozu! Okazało się, że niósł… narkotyki

2022-01-24 14:28
Przemyśl: Wszedł prosto pod koła radiowozu! Okazało się, że niósł… narkotyki
Autor: KWP Rzeszów Przemyśl: Wszedł prosto pod koła radiowozu! Okazało się, że niósł… narkotyki

O wyjątkowym pechu może mówić 38-letni mieszkaniec Przemyśla na Podkarpaciu, który wszedł na jezdnię wprost przed nadjeżdżający radiowóz. Mężczyzna próbował uciekać przed policjantami, bo miał przy sobie narkotyki. Został jednak szybko złapany i zatrzymany.

Cóż za pech! 38-letni mieszkaniec Przemyśla szedł sobie spokojnie ulicą, niosąc schowane przy sobie narkotyki, gdy nagle… wszedł na jezdnię prosto pod koła radiowozu. I wtedy się zaczęło! Policjanci postanowili go wylegitymować, on powiedział kilka słów za dużo, a później mundurowi odkryli, dlaczego mężczyzna jest tak nerwowy.

Zobacz też: Podkarpackie: Koronawirus 24.01. Piąta fala pandemii z Omikronem. Raport MZ

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu, we wtorek, 18 stycznia. Policjanci, którzy patrolowali ulicę Grunwaldzką w Przemyślu, musieli nagle gwałtownie hamować, bo przed samochód wszedł mężczyzna. – Gdy mundurowi podjęli próbę wylegitymowania, pieszy chciał uciec. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, był arogancki, znieważał funkcjonariuszy, wykrzykiwał słowa wulgarne oraz nie chciał podać danych osobowych – informują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Jechał jak wariat! Ponad 200 km/h na liczniku. Wiózł rodzinę

Powodem takiego zachowania 38-latka były narkotyki, które miał przy sobie. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie susz roślinny i brązową masę, które były zawinięte w folię. Okazało się, że są to marihuana oraz haszysz – informuje PAP, powołując się na ustalenia policjantów. 38-latek został zatrzymany.

Jak zaznaczyła policja, mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia policjantów oraz posiadania substancji psychoaktywnych. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zastosowała wobec 38-letniego mieszkańca Przemyśla dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Przemyślanin został także ukarany mandatami o łącznej kwocie 1600 zł za wykroczenia, które popełnił podczas zatrzymania.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE