Radomyśl Wielki: ZAATAKOWAŁ własnego ojca SIEKIERĄ. Co tam się stało!?

i

Autor: pixabay.com/Ben_Kerckx

Radomyśl Wielki: ZAATAKOWAŁ własnego ojca SIEKIERĄ. Co tam się stało!?

2020-08-13 8:39

Syn zaatakował własnego ojca siekierą?! Coś strasznego! Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Radomyśl Wielki. Podejrzany, podczas awantury z ojcem, uderzył go stylem siekiery w głowę. W wyniku uderzenia pokrzywdzony doznał obrażeń. Funkcjonariusze przedstawili sprawcy dwa zarzuty. W sprawie trwa postępowanie, które wyjaśni okoliczności przestępstwa.

O zdarzeniu policję zawiadomił personel szpitalnego oddziału ratunkowego. Zgłosił się tam 58-letni mężczyzna z obrażeniami głowy. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że został uderzony przez swojego 28-letniego syna w głowę stylem od siekiery. Policjanci, którzy pojechali na miejsce przestępstwa, zatrzymali 28-latka. Na posesji, na której doszło do zdarzenia, funkcjonariusze zabezpieczyli także siekierę, która mogła być użyta do popełnienia przestępstwa oraz kilka innych śladów, mogących mieć związek ze zdarzeniem.

Siekiera, którą syn zaatakował ojca

i

Autor: Materiały policyjne Siekiera, którą syn zaatakował ojca

W toku prowadzonych czynności, zarówno pokrzywdzony jak i sprawca, zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj byli trzeźwi. Zatrzymany 28-letni mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych. Zatrzymany częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Na wniosek policjantów prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: [email protected].

Emerytki pobiły się siekierą o ścieżkę