Rekordowe lato na lotnisku w Jasionce. Drugi najlepszy wynik w historii

i

Autor: materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Rekordowe lato na lotnisku w Jasionce. Drugi najlepszy wynik w historii

Lotnisko z rekordem

Rekordowe lato na lotnisku w Jasionce. Drugi najlepszy wynik w historii

2022-09-12 8:33

Lotnisko w Jasionce zaliczyło drugi najlepszy wynik w swojej historii, prawie 92 tysiące pasażerów skorzystało w sierpniu z usług portu. Od początku roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło niemal 470 tys. pasażerów.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zanotował świetny wynik w wakacje.

- Rekordową liczbę obsłużonych pasażerów zawdzięczamy wyjątkowo rozbudowanej siatce połączeń wakacyjnych. Tego lata zaproponowaliśmy mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów 12 tras do słonecznych destynacji w Turcji, Grecji, Bułgarii, Chorwacji, we Włoszech oraz w Polsce. Cieszę się, że nasza oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. To potwierdza słuszność obranej przez nas strategii rozwoju w tym segmencie rynku przewozów pasażerskich mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Zobacz też: Wojtkowa. Papierosy spadły z nieba! Przemycano je dronem

Jak przekazuje Waldemar Mazgaj rzecznik prasowy lotniska, tylko do końca sierpnia br. lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 71 tysięcy pasażerów wakacyjnych lotów czarterowych, co również jest rekordowym wynikiem. Dotychczasowy najlepszy wynik port zanotował w 2019 roku, w  którym z połączeń czarterowych skorzystało 64 tys. osób. Najbardziej oblegane letnie kierunki to turecka Antalya (32 tys.), Burgas na bugarskim Słonecznym Brzegu (10 tys.) i grecki Heraklion (4,5 tys.). Wśród całorocznych destynacji największą popularnością niezmiennie cieszą się Warszawa i Londyn. W sierpniu na każdej z tras podróżowało ok. 18 tys. pasażerów.

Od pajdy chleba ze smalcem po świeże ostrygi. Lublin gościł "Europejski Festiwal Smaku".
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE