Samolot Szachtara w Jasionce

Piłkarze Szachtara Donieck z Ukrainy wylądowali na lotnisku w Jasionce. Wygrali mecz z Niemcami

2022-09-08 11:17

Kolorowy samolot ukraińskich piłkarzy Szachtara Donieck korzystał z lotniska w Jasionce k. Rzeszowa przy wylocie i powrocie na mecz Ligi Mistrzów z RB Lipsk. Jeden z najbogatszych ukraińskich klubów zwyciężył w Niemczech 4:1.

Samolot jednego z najbogatszych ukraińskich klubów Szachtara Donieck wzbudził na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce spore zainteresowanie. Samolot korzystał z lotniska w Jasionce k. Rzeszowa przy wylocie i powrocie na mecz Ligi Mistrzów z RB Lipsk.

- Wiemy, że to nie ostatnia wizyta Szachtara w naszym porcie! - zaznacza Waldemar Mazgaj z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Z powodu wojny w Ukrainie zespół z Doniecka swoje domowe mecze w Lidze Mistrzów będzie rozgrywał na stadionie warszawskiej Legii. Jednym z rywali Szachtara będzie Real Madryt ??, który w poprzednim sezonie wygrał Ligę Mistrzów. Trzecim przeciwnikiem jest Celtic Glasgow.

Warto dodać, że Szachtar to utytułowany klub, 13-krotny mistrz Ukrainy i zdobywca Pucharu UEFA w 2009 roku. Wartość rynkowa piłkarzy to 80 mln euro – największa gwiazda napastnik Mychajło Mudryk wart jest aż 15 mln. Do gwiazd zespołu należą też inni gracze z Ukrainy - obrońca Mykola Matwienko, bramkarz Anatolij Trubin, pomocnik Taras Stepanenko oraz napastnik Lassina Traore.

Łabędź Lusia walczy o sprawność
Sonda
Leciałeś kiedyś z lotniska w Jasionce?