Wojtkowa. Papierosy spadły z nieba! Przemycano je dronem

i

Autor: BIOSG Wojtkowa. Papierosy spadły z nieba! Przemycano je dronem

"Deszcz" papierosów

Wojtkowa. Papierosy spadły z nieba! Przemycano je dronem

2022-09-12 7:24

W miejscowości Wojtkowa na Podkarpaciu z nieba spadły... papierosy. Ten niecodzienny "opad" to towar o wartości 15 tys. złotych, który przemycono wcześniej dronem z Ukrainy. Straż graniczna zatrzymała w tej sprawie 39-latka.

Późnym wieczorem 6 września 2022 w Wojtkowej na Podkarpaciu doszło do niecodziennego "opadu". Najpierw jednak pogranicznicy patrolujący granicę usłyszeli dźwięki charakterystyczne dla lecącego drona.

- Od razu podjęli działania w celu wyjaśnienia podejrzanego przelotu, który w strefie nadgranicznej powinien być zgłoszony do SG. Korzystając ze sprzętu do obserwacji w nocy, funkcjonariusze zlokalizowali podejrzane kwadratowe pudła i powiązali je z przelotami drona. Po kilku godzinach na miejsce podjechał samochodem 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który zaczął w pośpiechu pakować ujawnione przedmioty - informuje Piotr Zakielarz z BiOSG.

Zobacz też: Rzeszowski Budżet Obywatelski. Trwa głosowanie, na co przeznaczyć 9 mln zł

Mężczyzna był zaskoczony nagłym spotkaniem ze strażnikami granicznymi. Jak się okazało, w sześciu pakunkach znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów o łącznej wartości przekraczającej 15 tys. złotych.

- Obywatelowi Polski postawiono zarzut przemytu z Ukrainy nielegalnych papierosów i narażenia na uszczuplenie należności celnych, do czego się przyznał - podaje Piotr Zakielarz.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG prowadza dalsze czynności w sprawie. Od początku 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili nielegalne papierosy oraz tytoń o łącznej szacunkowej wartości 3,5 mln złotych.

Zobacz również: Wilki na Podkarpaciu. Znów pojawiły się wśród zabudowań

II operacja strusia Tadzia
Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?

Przemytnicy boją się ich jak ognia!

Włącz podcast i posłuchaj, co potrafią psy polskiej policji!

Listen to "Te psiaki mają nosa! Zobacz jak pracują psy policyjne - Tak trzeba żyć #7" on Spreaker.