Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. W Rzeszowie “Serce świateł” dla tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska

i

Autor: kropekk_pl / Pixabay.com Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. W Rzeszowie “Serce świateł” dla tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska

Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. W Rzeszowie “Serce świateł” dla tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska

2022-01-14 7:37

W Rzeszowie w piątek, 14 stycznia 2022 KOD organizuje “Serce świateł dla Pawła Adamowicza”. Rzeszowianie zapalą światła i ustawią je w kształcie serca na pamiątkę śmierci Pawła Adamowicza, który został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP i zmarł następnego dnia. Szczegóły poniżej.

Paweł Adamowicz zmarł w tragicznych okolicznościach. To miał być piękny finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale wydarzyła się tragedia, która wstrząsnęła całą Polską. 13 stycznia 2019 roku Paweł Adamowicz został zaatakowany na scenie przez Stefana W., który zadał śmiertelne ciosy nożem podczas odliczania do “światełka do nieba”. Niestety, prezydent Gdańska przegrał walkę o życie, zmarł 14 stycznia 2019 roku w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Cała Polska pogrążyła się w żałobie.

Aby upamiętnić zmarłego tragicznie prezydenta, w Rzeszowie odbędzie się dziś (piątek, 14.01) na Rynku “Serce świateł dla Pawła Adamowicza”. Akcję organizuje KOD Podkarpackie.

- Będziemy tam o godz. 18:00, ale można przyjść indywidualnie z zachowaniem wszelkich zasad antypandemicznych wybierając sobie późniejszą godzinę. Podobnie jak co roku zapalimy światła, ustawiając je w kształt serca,. Niech symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży – informują organizatorzy.

Zobacz też: Wpis Magdy Adamowicz łamie serca na miliony kawałów. Pisze o śmierci męża. “Nie jestem w stanie być z Wami jak co roku”

Super Raport 13.01 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Paweł Szrot
Sonda
WOŚP 2022 - czy wesprzesz zbiórkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE