Rusza akcja szczepienia lisów. Jeśli to zobaczysz, nie ruszaj!

i

Autor: monicore/Pixabay.com Rusza akcja szczepienia lisów. Jeśli to zobaczysz, nie ruszaj!

Ważne!

Rusza akcja szczepienia lisów. Jeśli to zobaczysz, nie ruszaj!

2023-09-18 12:44

Jak informuje Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, od 21 września do 3 października 2023 r. odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Jeśli zobaczysz szczepionkę, lepiej jej nie dotykaj. Należy też szczególnie w tym czasie uważać na zwierzęta domowe.

Niebawem rozpocznie się akcja szczepienia lisów - będzie przeprowadzona na Podkarpaciu w dniach 21 września do 3 października 2023 roku. Szczepionki doustne będą zrzucane z samolotów oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek! Przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Co ważne, kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. Po kontakcie z przynętą należy dokładnie umyć te miejsca wodą z mydłem.

Masz zwierzaka? W czasie trwania akcji oraz przez 14 dni od jej zakończenia zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych, a także wstrzymanie się od polowań.

Rusza akcja szczepienia lisów

i

Autor: pixabay.com Rusza akcja szczepienia lisów

Quiz. Zwierzęta z polskich filmów i seriali. Pamiętasz ich imiona?

Pytanie 1 z 12
Jak wołała do owczarka niemieckiego załoga „Rudego 102” w serialu „Czterej pancerni i pies”?